Golf Club Grabštejn   


Hřiště 2008 - birdiecards jamek:

9 jamkové hřiště
par 72
j par HCP HCP m m mapa hřiště
1 3 11 12 181 166 birdiecard
2 4 3 4 386 360 birdiecard
3 4 17 18 311 293 birdiecard
4 5 7 8 374 348 birdiecard
5 3 5 6 192 177 birdiecard
6 4 13 14 318 296 birdiecard
7 4 15 16 250 234 birdiecard
8 5 1 2 487 465 birdiecard
9 4 9 10 399 357 birdiecard

... zpět

Golfové hřiště Grabštejn

Historie golfového hřiště a Golf Clubu Grabštejn se datuje již od roku 1998 kdy byly v bezprostřední blízkosti hradu Grabštejn založeny první jamky golfového hřiště. Dnes má hřiště statut znormovaného veřejného 9-ti jamkového hřiště (délka 5796 (muži)/5390m (ženy)/par 72) s 9-ti jamkovou akademií. Hřiště se nachází ve snadno dostupné klidné lokalitě 20km od Liberce v katastru obce Chotyně, poblíž hlavní silnice do Hrádku nad Nisou a dále do Polska a Německa. Pro všechny golfisty je k dispozici driving range a nová klubovna s restaurací a dalšími službami pro golfisty. Široká golfová veřejnosti může využít i atraktivní 9-ti jamkovou akademii. Na hřišti je k dispozici půjčovna golfových potřeb a elektrických golfových vozíků. Po dohodě je možné si zajistit i služby trenéra. Návštěvníci hřiště se mohou občerstvit v restauraci nebo na kryté terase s výhledem na hřiště. Cílem majitele je golfové hřiště nadále rozvíjet a zkvalitňovat služby a podmínky pro golfovou hru.

Golfové hřiště Grabštejn nabízí možnost hry nejen zkušeným golfistům, ale i začátečníkům, kteří si chtějí golfovou hru teprve vyzkoušet. Golfová sezóna začíná v dubnu a trvá až do října. Hrací poplatky se řídí aktuálním ceníkem. Zájemcům o členství Golf Club Grabštejn poskytuje výhodné podmínky s množstvím cenových variant a slev pro individuální i rodinné členství. Firmám nabízí výhodné firemní členství, která je možné využít i pro obchodní partnery.

Golf Clubem Grabštejn jsou po celou sezónu pořádány turnaje, kterých se mohou zúčastnit hráči různé výkonnosti včetně hráčů bez Zelené karty. Hřiště je možné si za výhodných podmínek i pronajmout např. pro pořádání firemních turnajů.

Klidné rodinné prostředí golfového hřiště s mnoha atraktivními místy v blízkém okolí je ideální pro odpočinek a relaxaci. V blízkých penziónech je možné si zajistit ubytování na víkend i na celou dovolenou. Nedaleká vodní nádrž Kristýna nabízí možnost koupání, provozování vodních sportů a plážového volejbalu. Dále je možné využít tenisových kurtů v Hrádku nad Nisou. Okolní příroda Lužických hor nabízí možnost atraktivních pěších a cyklistických výletů a to i do sousedního Polska a Německa. K návštěvě zve i hrad Grabštejn, který kromě vlastní prohlídky hradu nabízí i mnoho kulturně-společenských akcí. Z věže hradu je nádherný rozhled po okolní krajině a golfovém areálu.
 

Historie

Z historie golfového klubu a hřiště Grabštejn vybíráme následující více i méně vzdálené důležité události:
 

1998 v bezprostření blízkosti hradu Grabštejn založeny první jamky golfového hřiště
2002 oficiálně vzniká Golf Club Grabštejn a začíná aktivně rozvíjet svoji činnost
2004 golfové hřiště Grabštejn bylo poprvé znormováno
2008 golfové hřiště Grabštejn bylo rozšířeno a přenormováno na současné parametry (délka 5390m, par 72)
2008 otevřena 9-ti jamková akademie
2009 otevřen driving range
2009 otevřena nová klubovna s restaurací a půjčovna elektrických vozíků

 

Změna podmínek pro hru na hřišti GC Grabštejn

Vážení golfisté,

vzrůstající popularita našeho sportu přivádí na naše hřiště každý rok větší počet golfistů. Bez ohledu na to, zda se jedná o členy našeho klubu, o zkušené golfisty nebo o hráče, kteří kouzlo golfu teprve objevují, je povinností každého hřiště (tedy i našeho) připravit pro všechny bez rozdílu co nejlepší podmínky pro hru.

Pokud hovoříme o podmínkách, nejedná se pouze o materiální dispozice golfového hřiště, ale také a možná především o bezpečnost hráčů a průchodnost hřiště. Abychom vyhověli těmto požadavkům, musíme i my přistoupit po letech volnosti k některým opatřením, která nám napomohou podmínky na Grabštejně vylepšit.  Sice mohou některým z vás připadat tato opatření jako restrikce, ale pokud je objektivně zvážíte, věřím, že i vy uznáte, že nejsou krokem zpět.

Golf je velmi starý sport plný tradic a pravidel. To, že tyto tradice a pravidla i po staletích v golfu přežívají je nepochybným důkazem toho, že mají svůj význam a opodstatnění. Mezi tato pravidla a tradice patří i skládání zkoušky způsobilosti pro hru na hřišti, která by měla ověřit, zda hráč disponuje základními schopnostmi a zejména znalostmi. Ale všichni víme, že žádná zkouška není jistotou, že hráč bude takový, jaký se při jejím skládání zdá. 

Grabštejn tuto zkoušku nevyžaduje, ale bez jisté regulace se již také neobejde a proto bude vstup na hřiště regulován podle následujících pravidel:

  • 9ti jamkové "velké" hřiště (par 72) pro hráče golfu se znalostmi pravidel a vybavením
  • 9ti jamková "akademie" (par 27) pro začínající hráče

V dnešní době, kdy se i Česká golfová federace snaží zpřístupnit golf širokým masám již není "zelená karta" ani "zkouška způsobilosti" podmínkou, ale přesto je znalost golfových pravidel něčím, co zpříjemní golf jak vám, tak i vašim spoluhráčům a zejména zvýší bezpečnost provozu golfového hřiště. Plynulý provoz hřiště totiž daleko více ohrožuje neznalost pravidel, než nedostatek herních schopností.  

Přeji hezkou hru.

Jan Šefčík
 


 


Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021