Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Ryder Cup 2021
19. 9. 2021 20:16:31

Po roční nucené výluce jsme se opět vrátili k akci, která je skoro stejně stará, jako golf na Grabštejně a v Prosečném. Ryder Cup patří mezi vrcholné okamžiky v obou klubech a prošla jím téměř každá legenda, která kdy po grabštejnském a prosečenské hřišti chodila. A věřte, že stopy obou týmů vedou až daleko do světa.

Prosečné má na svém kontě poslední čtyři vítězství a už to začínalo vypadat, že se Grabštejn z této mizérie nikdy nevyhrabe. Nejednalo se o žádné náhodné výsledky, o kterých rozhodovaly půl body. Válcovali nás nemilosrdně! Přesto jsme i letos dali dohromady tým a vyrazili do Krkonoš, abychom zkusili prokletí zlomit. Jeli jsme v deseti, dva hráči nám chyběli.

Nakonec jsme se s domácími domluvili, že do fourballů nasadíme po jednom hráči, abychom nemuseli žádný ze zápasů rušit a šlo se do hry. 

I když se nám nedařilo úplně podle představ, připravili jsme si slušný základ do odvety na Grabštejně. Průběžné skóre 3:5 nevypadá sice moc slibně, ale stále dává naději. Ze tří bodů, které jsme v Prosečném uhráli, přinesli dva právě osamělí bijci z fourballů - Míša Záhumenská a Honza Slechan, kteří navíc v Prosečném hráli poprvé v životě a museli se soupeřů ptát na cestu. Třetí bod přinesl ze svého singlu Kuba Martinů. Za vyzdvihnutí stojí jistě také výkon Vaška Hada I., který byl předhozen Járovi Barešovi. Hned na jedničce se ujal vedení a dlouho si Járu vodil. Nakonec byl ale místní favorit nad jeho síly a Vašek podlehl.

V neděli se vše přesunulo na Grabštejn a boje pokračovaly. Obě strany lehce změnily sestavu, drobně se změnilo i rozložení hráčů do jednotlivých zápasů. Lehce po polovině hrací doby se začaly proslýchat dobré zprávy, že v mnoha utkáních vedeme a Kuba Martinů již dokonce svůj bod přinesl do klubovny. Ani ostatní singlisté nezůstali pozadu. Honza Šefčík III, Alex Janata ani Kuba Keller nepřišli s prázdnou a dohromady to hodilo pěkných tři a půl bodu.

V té době již náš první fousome podlehl, krátce na to první fourball zvítězil 5&4 a ve hře zůstal pouze druhý fourball, který prohrával o dvě a zbývaly tři a druhý foursome, který vedl o jednu a zbývaly také tři.

Oba týmy skvérovaly na patnáctce a hra musela pokračovat. Zatímco u fourballu rozhodla šestnáctka, foursome musel až na sedmnáctku, což byla pro čtyřhry, které startovaly z osmnáctky, poslední jamka.  Poslední foursome připravil početnému obecenstvu neuvěřitelné drama, které rozhodla Ali puttem, který jí přichystal Honza Slechan, zatímco Karel Bartoš letos svůj pověstný osmimetrák na vítězství letos neproměnil.

Grabštejn tedy po čtyřech prohrách připisuje výhru a Ryder Cup pokračuje.

Děkujeme všem hráčům, kteří se letos do soubojů zapojili - Marcela Augustová, Andy Škrašková, Míša Záhumenská, Ali Burdová, Mirďa Černík, Vašek Had, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Šefčík, Honza Slechan, Alex Janata, Forby, Petr Valcíř Tichý a Tomča - a gratulujeme k úžasnému výsledku.Dnes je neděle
17.10.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Další Mistrovský víkend
Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kategorie o hráče od 25 let má obzvlášť velkou hodnotu. Do turnaje nastoupil také Alex Janata, kterému se bohužel nedařilo a neprošel cuttem.
 
Na Kaskádě v Brně souběžně probíhalo Mezinárodní Mistrovství České republiky juniorů, tedy hráčů do 21 let. Ani na tomto turnaje jsme nebyli bez zastoupení. Bobeška Burdová trpělivě pracovala od začátku turnaje a i když nebylo vše ideální a i když stále tahala za kratší konec, fantastickou druhou devítkou finálového kola a klíčovým posledním puttem turnaje urvala 2. místo.
 
Oběma reprezentantům gratulujeme a děkujeme.
 
Photo: Ivan Paggio

Grabštejnští muži se vracejí do II. ligy

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

1. ligový víkend 2021

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021