Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Grabštejnské úspěchy 2018
4. 11. 2018 12:17:04
Rok 2018 byl pro grabštejnský golf nejspíš nejúspěšnějším rokem v historii. Naši hráči a týmy nastoupili do mnoha turnajů a soutěží napříč celým sportovním spektrem českého golfu a rozhodně se dařilo. Ne všechno vyšlo podle očekávání, najdou se i dílčí neúspěchy, ale naštěstí jich nebylo moc.
 
Tým mužů, který letos premiérově nastoupil do krajského přeboru, v této soutěži i setrval - výkony našich hráčů nestačily na postup zpět do 2. ligy. Druhým zaškobrtnutím byla prohra v 15. ročníku Ryder cupu s Prosečným. Výsledek byl těsný, o jediný bod ze šestnácti, které se rozdělovaly, ale i tak jsme utrpěli již třetí porážku v řadě.
 
Vše ostatní, co se v roce 2018 událo však můžeme považovat za úspěchy. Od dětí až po seniory a to určitě stojí za zmínku.
 
Senioři:
 • sérii seniorských turnajů, která se hraje na hřištích libereckého kraje a přilehlého okolí, ve které se sčítají výsledky hráčů jednotlivých klubů, ovládli po dvou letech naši důchodci!
 
Děti:
 • již tradičně se děti našeho klubu zapojily do Dětské tour Severovýchod, což je prestižní dětská tour, která je podporovaná Českou golfovou federací. Zatím se nepodařilo navázat na úspěchy z předchozích let, kdy jsme obsazovali čelní pozice, ale začíná se blýskat na lepší časy
 • Kačka Husáková - 3. místo v kategorii dívek 13 - 14 let
 • Matěj Petrášek - 32. místo v kategorii chlapců do 12 let
 • Kuba Keller - 11. místo v kategorii chlapců 15 - 16 let
 • Honza Šefčík - 22. místo v kategorii chlapců 17 - 23 let
 
Tým žen:
 
 • před mnoha lety vznikl náš ženský tým víceméně z důvodu, že se našim dámám nezdálo být fér, že muži hrají ligu a ženy ne. Následovalo mnoho ročníků, kdy se holky protloukaly silnou konkurencí 2. ligy a svým způsobem pouze přežívaly. Roky čekání ukončila sezóna 2016, kdy 2. ligu ovládly a postoupily do ligy 1. Považovali jsme to tenkrát za velký úspěch a to jsme netušili, co nás čeká dál. 
 • v roce 2018 totiž tým grabštejnských žen převálcoval konkurenci v první části hrané na rány a následně si poradil v semifinále s týmem z Uherského Hradiště a druhý den i s ženami Ypsilonky, takže jsme slavili postup do Extraligy

tým žen hrál ve složení:

 • Ali Burdová (kapitánka)
 • Andy Škrašková
 • Jitka Andrysová
 • Bobeška Burdová
 
Muži:
 
 • jediným mužem, který náš klub reprezentoval na celorepublikové úrovni byl Honza Martiník, který pravidelně nastupoval mezi MID amatéry a mezi 155 hráči, kteří se této série zúčastnili, obsadil celkové 9. místo
 
Ženy:
 
 
i v této kategorii máme pouze jednu reprezentantku - Bobešku         Burdovou, která ač sama, rozhodně významně zasáhla do výsledků všech soutěží v nichž nastoupila:
 • Raiffeisenbank Czech golf amateur tour 2018 - 10. místo ze 104 hráček
 • Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a juniorů - 16. místo
 • Mezinárodní mistrovství ČR na jamky - 9. - 16. místo
 • Mezinárodní mistrovství ČR na rány - 15. místo
 • Tipsport Pohár mistrů 2018 - 1. místo
 
Sice jsme malý, vesnický klub, ale zdá se, že na poli sportovního golfu na tom nejsme v celorepublikovém měřítku vůbec špatně. 


Dnes je neděle
17.10.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Další Mistrovský víkend
Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kategorie o hráče od 25 let má obzvlášť velkou hodnotu. Do turnaje nastoupil také Alex Janata, kterému se bohužel nedařilo a neprošel cuttem.
 
Na Kaskádě v Brně souběžně probíhalo Mezinárodní Mistrovství České republiky juniorů, tedy hráčů do 21 let. Ani na tomto turnaje jsme nebyli bez zastoupení. Bobeška Burdová trpělivě pracovala od začátku turnaje a i když nebylo vše ideální a i když stále tahala za kratší konec, fantastickou druhou devítkou finálového kola a klíčovým posledním puttem turnaje urvala 2. místo.
 
Oběma reprezentantům gratulujeme a děkujeme.
 
Photo: Ivan Paggio

Grabštejnští muži se vracejí do II. ligy

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

1. ligový víkend 2021

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021