Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027

Dětská tour Severovýchod konečně na Grabštejně
7.9.2015 11:29:07 / diskuse / zobrazeno: 11247x
Ukázalo se, že tak jako má Show Jana Krause svého pana Odvárku a Mistrovství světa v ledním hokeji Fantomase, Grabštejn má Jardu Janečka. Bez ohledu na to, jaká akce se v poslední době na Grabštejně pořádá, Jarda Janeček je naším nejvěrnějším divákem a příznivcem.
 
Ani na historicky prvním "federačním" turnaji, který golfové hřiště Grabštejn hostilo, tomu nebylo jinak. Bylo již dávno po obědě, když se Jarda vynořil z dešťové clony, vyfešákovaný jako do kostela a s dalekohledem v ruce. Vlastně si ani nikdo nevšiml, že byl celé dopoledne na hřišti a sledoval výkony mladých golfistů.
 
Opět jsme se přesvědčili o tom, že aplikace předpovídající počasí jsou nedílnou součástí života dnešních golfistů. Slibovaná změna počasí, která měla proběhnout ze soboty na neděli, skutečně proběhla a okolo půl sedmé se v okolí klubovny začaly potulovat postavy v zimních bundách a s kulichy na hlavách. Netvrdím, že všichni dorazili takto vybaveni. Někdo volil lehčí oblečení, protože jiné neměl, někdo proto, že se mu tak lépe hraje a svůj osobní komfort obětuje výsledku.
 
Dalo se očekávat, že nepřijede všech 56 přihlášených hráčů, protože nedělní ráno bylo skutečně odporné, ale navzdory tomu byl "odpad" zanedbatelný. Děti, které hrají Dětskou tour Severovýchod, jsou totiž již opravdoví golfisté, kteří to se svou hrou myslí vážně a tak k ní i přistupují. Golf je u nich na prvním místě!
 
Když nám ČGF potvrdila, že jsme byli zařazeni do kalendáře, čekali jsme, že hráči této úrovně rozstřílejí neznámý Grabštejn na kaši. Hřiště se však nedalo a obrnilo se proti útokům cizích golfistů po svém. Povolalo na pomoc počasí a žádný masakr se nekonal.
 
Podmínky byly skutečně tvrdé. Teploty za celý den nepřekročily 14 stupňů, od rána foukal poměrně silný vítr, který se na golfu (jak všichni víme) obvykle jmenuje protivítr, protože fouká vždy proti směru hry, a okolo oběda začalo vydatně pršet. Sice se jednalo pouze o kratší nebo delší přeháňky, ale příjemné to rozhodně nebylo.
 
1. flight startoval v 7:30 a poslední se nám vrátil ze hřiště okolo půl sedmé. Jak již bývá dobrým zvykem, ty nejhorší podmínky odskákali ti nejmenší, což je vlastně dobře, protože jsou na to zvyklí a tím pádem jsou daleko odolnější než hráči z ranních flightů. Musím se přiznat, že jsem se velice dobře oblékl, celý den jsem trávil v těsné blízkosti klubovny nebo v klubovně a i tak mi byla zima. O to víc si vážím všech, co byli na hřišti. Můj obdiv patří i rodičům a kedíkům. Vím moc dobře, jak to postávání bolí a to nemusí ani foukat a pršet.
 
Rád bych poděkoval všem hráčům a hráčkám, že nás nenechali ve štychu a i přes nepřízeň počasí přijeli, rodičům za to, že jim to nerozmlouvali a v neposlední řadě také těm, kdo nám s přípravami a se samotným turnajem pomohli. Hlavní rozhodčí David Forby Forbelský, který přijel přímo z European tour, Petr Tauša Tauchman - nejzmrzlejší maršál, jakého kdy kdo viděl, Ali Burdová - hodná teta s horkým čajem a dobrotami mezi první a druhou devítkou, Fanda a Karel, kteří na greenech navodili pocit rychlosti, Honza Šefčík, který nám půjčil hřiště a děvčatům všech věkových kategorií v kuchyni, která vám vařila obědy. Také děkujeme hřištím DTSV, která nám ukázala, jak na to. No a abych nezapomněl .... Jarda Janeček, který se na vás musel skoro celý den dívat.
 
Výsledky si můžete prohlédnout zde.
Fotogalerii pana Kosiny zde - fotky jsou úžasné a rozhodně stojí za shlédnutí! Děkujeme i panu Kosinovi a jeho přístrojům.


Dnes je úterý
4.10.2022:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Letošní golfová liga družstev začala 14. května 2022 dvěmi koly hranými na rány. Tým mužů a žen B hrál na Machníně ve II. lize, ženy A hrály I. ligu na Slavkově. Po prvních dvou kolech jsou muži na 7. a ženy B na 6. místě, A tým žen se umístil na 8. místě. To zname ...

Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kate ...

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 
 16 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2022