Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027

Czech longdrivers - Mistrovství České republiky
12.8.2015 21:28:53 / diskuse / zobrazeno: 1202x

Po staletích čekání je to konečně tady.Česká republika má poprvé ve své historii svého Mistra v odpalování. 

Podle časového plánu jsme odstartovali v 11.00 kvalifikaci, kdy každý z hráčů měl 6 pokusů, které bylo nutno odpálit v časovém limitu 2 minut a 45 sekund. Již během kvalifikace byl překonán oficiální český rekord v této disciplíně, kterým je 317 metrů. Jakub Milata z Ropice totiž jeden ze svých míčů poslal až na 331 metrů a z vysílačky rozhodčích se ozvalo hlášení: "nový český rekord".

Je dost možné, že bylo dosaženo ještě jednoho rekordu, ale protože neznáme hodnotu toho stávajícího (pokud existuje), pokusím se jenom popsat jeho průběh. Martin Kašička totiž jedním ze svých míčů, který zřejmě nebyl v dobré kondici .... musel být šišatý nebo přehřátý, zasáhl kmen stromku vlevo před odpalištěm a ten se vrátil mezi nic netušící diváky. Naštěstí se mu podařilo prokličkovat a bez jakékoliv újmy na svém laku přistál v bunkeru pod dvojkovým greenem.

Podle výsledků v kvalifikaci byli po krátké přestávce na občerstvení hráči nasazeni do pavouka a rozběhlo se finále, kde se již hrálo vyřazovacím systémem a vítězové postupovali do dalších kol. Již tedy nebyl prostor pro skrývání schopností ani pro rány na půl plynu. Šlo do tuhého a z každé dvojice odcházel jeden smutný obličej. Překvapením byl hned v prvním kole Eda Zlatuška, který si poradil s Pavlem Habadou, kterého jsem před začátkem soutěže považoval za jednoho ze potenciálních šampiónů. Jakub Milata opět odpálil míč za hranici oficiálního českého rekordu a 325 metry si zajistil postup do dalšího kola. Nakonec však ani on neodolal vyrovnaným výkonům Tomáše Hájka, který přes něho prošel až do finále. Na druhé straně pavouka se do finále v souboji dvou Tomášů radoval ten, co mu říkají Vrbický. 

Pokračovalo se děvčaty, kde si v semifinále poradila Bobeška Burdová s Marcelou Kuzmiakovou a Ali Burdová podlehla Gabriele Podzimkové. V souboji o třetí místo si vítězství zajistila jediným úspěšným, ale zároveň i dostatečně dlouhým pokusem Marcela Kuzmiaková a finále vzala pevně do svých rukou Gabriela Podzimková, která odpálila míč až na 262 metrů.

Mužské malé finále zvládl lépe Tomáš Macek, který pro sebe vybojoval třetí místo a v napínavém finále bojovali zbývající dva Tomášové. Hájek a Vrbický. Tomáš Vrbický, který o předcházejícím víkendu na Kořenci stanovil nový český rekord v non stop hře na 36 hodin, šel do finále rozhodnutý, že letos všechny tituly budou jeho a tento záměr mu vyšel. 

Sice jsme neměli narváno, ale byl to první ročník. Nakonec jsme to jako organizátoři uvítali, protože jsme tím získali spoustu času a prostoru pro vylepšování systému, který byl vybudovaný naslepo před začátkem soutěže. Navíc jsme si báječně užili atmosféru turnaje, který byl pro všechny něčím novým a neměl jsem pocit, že by soutěž menším počtem hráčů trpěla. 

Děkujeme vedení grabštejnského hřiště za možnost Mistrovství republiky uspořádat, greenkeeperům za perfektně připravená odpaliště a dopadovou zónu, děvčatům v kuchyni za to, jak se o nás postarala a hlavně všem, kdo nám pomohli připravit ceny pro vítěze a nenechali nás v tom samotné. V neposlední řadě děkujeme také longdriverům, kteří se nebáli přihlásit do prvního ročníku soutěže, o které většina z nich nikdy neslyšela. Díky vám všem!!!

Již dnes se všichni těšíme na příští rok, kdy si "to" zopákneme a určitě ve větším formátu, s větším počtem diváků a už jako zaběhnutou soutěž. Dnes je úterý
4.10.2022:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Letošní golfová liga družstev začala 14. května 2022 dvěmi koly hranými na rány. Tým mužů a žen B hrál na Machníně ve II. lize, ženy A hrály I. ligu na Slavkově. Po prvních dvou kolech jsou muži na 7. a ženy B na 6. místě, A tým žen se umístil na 8. místě. To zname ...

Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kate ...

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 
 16 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2022