Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027

Také jste si mysleli, že o golfu víte všechno?
22.4.2010 12:26:29 / zobrazeno: 1089x

Přiznám se, že jsem tento pocit už začínal mít. Jistě, nikdy nikdo neví všechno, ale mám na mysli takové ty základní věci, se kterými se člověk na golfu pravidelně setkává. Chodíte hrát co možná nejčastěji, zápolíte s hřištěm, s počasím, někdy nebo snad zejména sami se sebou a získáváte stále další a další zkušenosti a znalosti. V klubovně se člověk přeci dozví ledacos a já si myslím, že právě v klubovně těch znalostí načerpáte nejvíce, protože se tam setkáváte s ostatními hráči a když k danému tématu každý řekne to svoje, většinou z toho vyplyne zajímavá informace.  Časem člověk pochopí systém stablefordových bodů, zjistí, že hráči jsou podle handicapu rozděleni do skupin, že různé skupiny mají různá ochranná pásma, v různých skupinách se jinak zlepšuje a jinak zhoršuje a tak dále. Je to spousta informací, ale každý z nás se s nimi časem setká a nakonec je i akceptuje. Myslím si, že se docela dost snažím informace tohoto typu shromažďovat a proto jsem nečekal, že bych mohl narazit ještě na něco, co by mne ohromilo.

V pátek jsem úplně náhodou a ne vlastní zásluhou zjistil, že se mi změnil handicap. Vzpomínal jsem, jestli jsem minulý týden nebyl na turnaji a nebyl. Tak jsem začal přemýšlet, jak se to mohlo stát. Nejprve jsem zapátral v paměti, jestli se na server nedostala třeba nějaká zapomenutá scorekarta, ale tuto myšlenku jsem záhy zavrhl, protože se jedná o změnu poměrně výraznou a k jejímu dosažení bych musel vyvinout opravdu abnormální úsilí (z mého pohledu by se jednalo o úsilí nadlidské). Takže tudy cesta také nevedla. Potom jsem si vzpomněl na to, že za zeptání nic nedám. Proto jsem volal a měl jsem štěstí, protože jsem se dovolal přímo na schůzi výboru našeho klubu, kde jsem byl zapnut na hlasitý odposlech, aby se mi mohli všichni přítomní funkcionáři vysmát. Prý o takovém pitomci, který by si stěžoval, že se mu zlepšil handicap ještě neslyšeli. Asi budu zařazen do pamětní knihy našeho klubu, do oddělení rarit. Nicméně jsem se opět nic nedozvěděl.

První vodítko, které mi pomohlo z mrtvého bodu bylo to, že jsem zjistil, že u změněného handicapu byla poznámka: "roční kontrola - snížení" a podpis "cgf procházka". To znamená, že pan Procházka, když kontroloval moji složku upustil vajgla do klávesnice a když se ho snažil vylovit, asi omylem zmáčkl některé klávesy a tím došlo k mému zlepšení. Sláva, záhada je odhalena. Teď už zbývá pouze zjistit, kde si na to mohu stěžovat, protože jsem o takové zlepšení vlastně nestál. Ne že by to nebylo příjemné poskočit v žebříčku, ale radši bych zlepšoval po malých kouscích a dopracoval jsem se k uvedené hodnotě vlastním přičiněním, než si ponechat aktuální stav a celou příští sezónu jenom zhoršovat. S touto variantou jsem se smířil a přestal se v tom šťourat.

V neděli jsem o tom vyprávěl kamarádovi a aby mi věřil, ukázal jsem mu to na serveru. Shodou okolností jsme se podívali ještě na někoho jiného a zjistili, že to tam má také. To bylo zvláštní, protože pan Procházka určitě tolik nekouří, aby se mu stala stejná nehoda u více lidí. Začal jsem tedy znovu pátrat, jak to vlastně je. Nejprve jsem si zmapoval, kolika lidí z našeho klubu se to týká a snažil se mezi nimi najít nějaké pojítko. Tady jsem také neuspěl, protože se jednalo o poměrně dost nesourodou skupinu hráčů a hráček v celém spektru handicapů a proto jsem začal hledat jinde. Nakonec jsem na to přeci jenom přišel.

Narazil jsem totiž na "Návod ke správnému a snadnému provedení roční hendikepové kontroly na serveru ČGF". To je dokument, podle kterého pan Procházka evidentně pracuje. Do včerejška jsem se domníval, že meziroční kontrola je nástroj, který odhalí neaktivní handicapy a zkontroluje, zda je všude všechno jak má být. To je ale omyl. Takový kontrolor, kterým je buď určený člen výboru daného klubu nebo nějaká vyšší golfová autorita, totiž pracuje z hodnotami jako například ABHSS, EMSS a dokonce i s BFZ+5.

Takže pokud jste si mysleli, že o golfu už víte skoro všechno, řekněte mi, co je ABHSS.

 Dnes je čtvrtek
8.12.2022:Hřiště uzavřeno!
Course closed!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Letošní golfová liga družstev začala 14. května 2022 dvěmi koly hranými na rány. Tým mužů a žen B hrál na Machníně ve II. lize, ženy A hrály I. ligu na Slavkově. Po prvních dvou kolech jsou muži na 7. a ženy B na 6. místě, A tým žen se umístil na 8. místě. To zname ...

Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kate ...

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 
 16 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2022