Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
aliatom cup 4
8.8.2013 8:54:34 / diskuse / zobrazeno: 1051x
Přes pekelné vedro jsme se 3. srpna sešli u dalšího ročníku turnaje aliatom cup. Čtvrtý ročník opět přesvědčil o tom, že v letních měsících, kdy pořadatelé ve strachu z dovolených turnaje spíše omezují, je stejný hlad jako kdykoliv jindy. Na startu se sešlo nakonec 57 hráčů (jeden se na poslední chvíli odhlásil a dva prostě nepřijeli), takže na bájnou hranici 60 jsme opět nedosáhli. Několik dnů před turnajem nás již příroda chystala na drsné podmínky, které nakonec také přišly. Teplota výrazně přes 30 stupňů, stínu minimum, hřiště sice zelené, ale přesto tvrdé a proto bylo nutno počítat s ďábelskými doběhy a ne zcela standartními greeny. 

Velice příjmným překvapením byla účast "přespolních" hráčů, kteří činili více než jednu třetinu účastníků, což nebývá na Grabštejně zvykem. Na to jsme obzvlášť pyšní, protože je příjmné zjistit, že o grabštejnské turnaje je zájem i ve světě. 

Pořadatelé turnaje se jako vždy  rozpočítali "prvý druhý" a prví hráli zatímco druzí zajišťovali občerstvení pro hráče na hřišti. I v tomto směru jsme dosáhli nepochybně na rekord, protože během hry si každý hráč koupil více než dva nápoje. Když k tomu přičteme třetí nápoj do bagu v rámci startovného a další dvě zastávky v klubovně po deváté jamce, tak to vypadá, že dodržování pitného režimu nikdo nepodcenil.

Po obědě se odebralo přibližně čtyřicet hráčů k akademickému rybníku, kde proběhla oblíbená vložená soutěž "nearest to pin". Každá rána byla za 10 korun a vítězka si odnesla přijemných 1150,- Kč, což není nikdy k zahození. Následovalo vyhlášení výsledků turnaje. Ceny byly doplněny reklamními předměty našeho sponzora - hraběcího pivovaru Graf Törring z Jettenbachu, takže nikdo neodešel s prázdnou. Dokonce ani Forby, který jako hlavní rozhodčí sám sebe diskvalifikoval a dostalo se i na náhodné kolemjdoucí a přihlížející.

Poslední soutěží dne, na kterou po dobrých zkušenostech z předchozích ročníků všichni čekali bylo losování hlavní ceny na 1. jamce. Letos byl hlavní cenou driver Cobra S3. Je příjemné, že loňský driver vyhrál Karel Zikeš, který driver neměl a tak se mu náramně hodil. Mimochodem po loňském shrábnutí hlavní ceny se letos již ani neobtěžoval přijet. Pro tento rok jsme tedy shodou okolností zvolili opět driver a vítězem se stal Ondra Kyselo, který sice driver měl (nějakou mrchu vypráskanou), ale tento se mu náramně hodí ke značce bagu. Věříme, že mu bude věrným průvodcem a pomocníkem při odměřování délky dvou holí u vodních překážek.

Asi bych neměl zapomenout zdůraznit výkon semilské Šárky Hykové, která přijela a kam jsme ji postavili, tam vyhrála. Nebylo to od ní sice moc přátelské gesto, ale na druhou stranu věřím, že to bude inspirace a motivace pro nás grabštejnské.

Ještě jednou bychom tedy rádi poděkovali všem, kteří dorazili a omluvili se těm, na které již nezbylo místo. Velice si vážíme času, který jste si pro náš turnaj udělali a již nyní se těšíme na příští ročník. 

aliatom 


Dnes je úterý
15.6.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategorii žen nastoupila do hry Bobeška Burdová, která ve čtvrteční kvalifikaci rozhodující o nasazení do finálového pavouka s výkonem 71 ran o 6 ran porazila všechny soupeřky a do finálových bojů šla z prvního místa.

Další čtyři kola, ve kterých postupně odpadaly papírové favoritky ze startovního pole odehrála bez nejmenšího zaváhání a vlastně pouze jednou se dostala do situace, že by prohrávala. Ti z vás, kteří jste tam byli, mi jistě dáte za pravdu, že hrála opravdu ve vrcholné formě.

První zaváhání přišlo až v samotném finále, přičemž rozhodně nelze říci, že by hrála hůře. Jenom se od ní trošku odvrátilo štěstíčko.

2. místo na Mistrovství republiky je ohromný úspěch jak pro Bobešku, tak i pro grabštejnský golf a i my se připojujeme ke gratulaci.


Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci druhé kola ale nakonec lepší umístění nedovolila.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do finále konference, které proběhne ve dnech 14. - 17. dubna 2021 na hřišti The Patriot Golf Course v Jižní Karolíně.

foto: Tomáš Petrášek


DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
1. liga žen Česká Lípa
Ve dnech 9. a 10. června 2018 se náš ženský prvoligový tým žen zúčastnil první části letošní 1. ligy družstev. Druhá nejvyšší soutěž družstev v České republice zahrnuje 12. týmů z východního regionu naší země.   Hřiště v České Lípě, které čekalo již více než měsíc na déšť, se konečně dočk ...
Nová reciprocita
Dobrá zpráva pro všechny grabštejnské golfisty - po několika jednáních v uplynulých týdnech se nám podařilo domluvit 30% slevu na hrací fee s Golfovým hřištěm Mstětice.
Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021