Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
1. podlesní 2011
31.10.2011 16:04:51 / diskuse / zobrazeno: 1171x

Poslední hendikepový turnaj letošní sezóny na Grabštejně se jmenoval 1. poslední a máme ho úspěšně za sebou. Když jsem si postupem času začal uvědomovat datum, které jsme pro tento turnaj zvolili, musím přiznat, že jsem měl velký strach z počasí, které na tento turnaj vyjde. Přeci jenom přelom října a listopadu je poměrně nejisté období. Měli jsme štěstí. Nepršelo, nesněžilo, dokonce ani ráno nemrzlo, takže jsme se sešli na začátku prosluněného dne, kdy se podzim ukázal ve svých nejzářivějších barvách. Červené listí na šestce úžasně dokreslovala modrá obloha a ve chvílích, kdy nefoukal vítr, bylo i příjemně teplo.

Na začátku bychom se chtěli omluvit všem, kteří získávali informace o turnaji na federačním serveru, kde jsem lajdácky neopravil čas startu, který jsme se rozhodli posunout o hodinu pro akutní nebezpečí ranních mrazíků.  Doufám, že se nám podařilo tento nedostatek dostatečně vykompenzovat svařákem, který Ali objednala pro vyšechny postižené. Pochválit ovšem musím všechny hráče, kteří se po dlouhé době sešli všichni včas a navíc i v hojném počtu.

Po standartních ceremoniích jako bylo uvítání a poučení o stavu hřiště a místních pravidlech jsme se rozešli na jamky a vyrazili do boje o poslední úpravy našich hendikepů před zimní přestávkou. Hřiště bylo lehce ztížené instalací zavlažovacího systému, který v tomto týdnu začal Honza zahrabávat do země, ale protože byly trubky z důvodu zpoždění dodávek od dodavatele sprinklerů po celém hřišti rozložené již několikátý týden, nebylo to nic neobvyklého. I když je fakt, že ty, co byly již zapuštěny, nebyly ještě zahrabány, měli jsme to tentokrát zpestřené i možností utopit své míče v metr hluboké drážce. Této disciplíně bez jakýchkoliv pochybností kralovala Ali Burdová, která se pasovala na mistryni trikových úderů. Její míček jsme z výkopů lovili celkem čtyřikrát. Zkuste ze stodvaceti metrů zasáhnout výkop široký třicet centimetrů. Čtyřikrát.

Trochu nás rozesmutnila ranní informace o neúčasti jednoho z favoritů v soutěži o nerváka roku. Forby se totiž omluvil, protože byl v noci na sobotu postižen náhlou disfunkcí řízení, která mu neumožnila dostavit se na start. 

Je zajímavé, že když někdo, kdo má přijít nepřijde, může být smutné a na druhou stranu když někdo, kdo obvykle chodí nepřijde, je to příjemné. Ten druhý případ byl Kuba, který měl na dnešek domluvené trénování a to myslím potěšilo minimálně tři nejlepší hráče v kategorii 0 - 30. 

Ráno před klubovnou říkal Honza Martiník, že golf by se měl hrát každý den, protože jenom jednou v roce se sejde úplně všechno a zahrajete skvělý výsledek. Ráno to byly jenom takové ty klubovnové kecy, ale teď s odstupem času musím uznat, že měl pravdu. Sice nemohu chodit každý den, ale dnes se to opravdu sešlo. V našem flightu, jehož složení si vyžádal Honza Hájek, který doma úspěšně vysvětlil, že stěhování se musí na jeden den přerušit a přijel, byli totiž dva žhaví kandidáti na singl hendikep. Honzovi úspěšně uniká již několikátý turnaj o jedinou ránu a Ondra, který již na druhé straně řeky byl, měl rozhodně ambice hranici 10 opět překonat. Přesvědčil nás o tom hned na první jamce, kde zavěsil desetimetrový putt do birdie.

Druhá kategorie 30,1 - 54 se tentokrát hrála systémem "stableford brutto" a její obsazení bylo více než zajímavé. Připravila nám totiž klání několika borců s hendikepem 54, kteří v tréninkových kolech pravidelně ukazovali, že už to začínají umět, ale dnes je čekala konfrontace s turnajovou atmosférou. Při zvoleném systému hodnocení se počítají pouze pary a bogey, takže se jedná o trochu ostřejší hodnocení, kde nekonečná řada "dabláčů" nic neřeší. Obětí tohoto systému se dnes stal pan Hruša, který nasbíral 52 stablefordů a přesto se umístil až na devátém místě. Ale umístění v turnaji není nic ve srovnání se zlepšením z 54 na 38. Tomu říkám skok a odměna za celoroční úsilí. Druhou úspěšnou čtyřiapadesátkou byl nejčerstvější grabštejnský golfový šílenec Jirka Dušátko, který hraje golf necelé dva měsíce, v pátek si udělal "zelenou kartu" a dnes zlepšil z 54 na 40. To už mi ale nepřijde jako odměna za usilovnou práci. To je raketový start a vážné nebezpečí pro nás ostatní.

Děkujeme všem, které neodradil termín a ani nepřetáhl turnaj na Machníně. Všem, kteří přišli a užili si společně s námi fantastický podzimní den s přáteli při své milované hře. Myslím, že právě dnešek byl tou pravou oslavou golfu. Byl to golf ve svých nejkrásnějších barvách. Děkujeme všem, kteří s námi na turnajích aliatom bojovali celou sezónu a těšíme se na setkání v příštím roce. Dnes je úterý
15.6.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategorii žen nastoupila do hry Bobeška Burdová, která ve čtvrteční kvalifikaci rozhodující o nasazení do finálového pavouka s výkonem 71 ran o 6 ran porazila všechny soupeřky a do finálových bojů šla z prvního místa.

Další čtyři kola, ve kterých postupně odpadaly papírové favoritky ze startovního pole odehrála bez nejmenšího zaváhání a vlastně pouze jednou se dostala do situace, že by prohrávala. Ti z vás, kteří jste tam byli, mi jistě dáte za pravdu, že hrála opravdu ve vrcholné formě.

První zaváhání přišlo až v samotném finále, přičemž rozhodně nelze říci, že by hrála hůře. Jenom se od ní trošku odvrátilo štěstíčko.

2. místo na Mistrovství republiky je ohromný úspěch jak pro Bobešku, tak i pro grabštejnský golf a i my se připojujeme ke gratulaci.


Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci druhé kola ale nakonec lepší umístění nedovolila.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do finále konference, které proběhne ve dnech 14. - 17. dubna 2021 na hřišti The Patriot Golf Course v Jižní Karolíně.

foto: Tomáš Petrášek


DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
1. liga žen Česká Lípa
Ve dnech 9. a 10. června 2018 se náš ženský prvoligový tým žen zúčastnil první části letošní 1. ligy družstev. Druhá nejvyšší soutěž družstev v České republice zahrnuje 12. týmů z východního regionu naší země.   Hřiště v České Lípě, které čekalo již více než měsíc na déšť, se konečně dočk ...
Nová reciprocita
Dobrá zpráva pro všechny grabštejnské golfisty - po několika jednáních v uplynulých týdnech se nám podařilo domluvit 30% slevu na hrací fee s Golfovým hřištěm Mstětice.
Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021