Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup 2016
Grabštejn Cup 2017
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Členská základna
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E
Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Grabštejn vs. Prosečné 2011 - pokračování
30.9.2011 13:36:16 / zobrazeno: 1241x

24. září 2011 jsme se postavili na start odvety každoročního utkání s Golf and Country Clubem Prosečné. Soupeřům se letos podařilo dostat náš tým pod silný tlak, protože maximálně využil domácího prostředí a před týdnem nás na krkonošském hřišti porazili 5,5 - 2,5. S ohledem na naše loňské vítězství jsme tedy potřebovali uhrát na domácím poli 5,5 bodu, zatímco prosečenští  potřebovali na celkové vítězství získat body tři.

Sestava se oproti minulému týdnu téměř nezměnila a promíchány byly pouze posty, na kterých jednotliví hráči startovali.

  • singly: Kuba Daňko, Andy Škrašková, Honza Hájek a Ondra Klas
  • fourbally: Bohouš Gebr, Ali Burdová, Standa Cejnar a Petr Tauchman
  • foursomy: Pavel Martinů, Tomáš Burda, Honza Zikeš a Jarda Janeček 

Za zmínku jistě stojí, že během tohoto utkání jsme testovali technologickou novinku - aplikaci Golf Card GPS, která mimo jiné disponuje i funkcí "online leaderboard". Touto technologií byly vybaveny tři dvojice a proto bylo možné online, přímo při hře, sledovat průběžné výsledky jednotlivých dvojic. 


Utkání se pro nás vyvíjelo přiznivě a jednotlivé flighty se vracely s veskrze pozitivními zprávami. I naši hráči se totiž snažili využít výhodu domácího prostředí a zejména nejnovější úpravy našeho hřiště, které byly soupeřům dosud neznámé. I když se proslýchá, že někteří prosečenští byli na Grabštejně v týdnu trénovat a se hřištěm se seznámili.

V singlech ztratila jeden bod Andy, která taktně podlehla prezidentovi klubu z Prosečného a po heroickém výkonu přinesl alespoň půl bodu Ondra Klas, který tři jamky před koncem o tři jamky prohrával. Potom se ale nenechal zahanbit, poslední tři jamky si vzal a utkání vyrovnal.

Trochu strachu nám přinesl návrat Honzy Zikeše a Jardy Janečka, kteří do klubovny dorazili s poraženeckým výrazem. Naštěstí jenom kamuflovali své vítězství. Jejich bod byl vlastně ten poslední, který jsme potřebovali a v té chvíli byl na hřišti už jenom Standa Cejnar a Petr Tauchman, kteří krátce na to své utkání vyrovnali a do konce zbývaly dvě jamky. To bylo něco, co jsme si nemohli nechat ujít a proto jsme se vydali na hřiště, abychom si jejich poslední jamky užili.

Petr Tauchman bojoval ze všech sil, i když byl značně hendikepován zlomením driveru při odpalu na první jamce. Standa, který se tímto utkáním loučil s letošní sezónou také dělal vše pro úspěch a tak poslední jamky hráčů, kteří neměli žádné informace o celkovém výsledku slibovaly zajímavou podívanou. 

Narazili jsme na ně před druhými ranami na sedmičce a sledovali, jak Petr honí míček okolo greenu. K všeobecnému veselí všech přihlížejících, kteří věděli, že se už o nic nehraje, několikrát vystřídal sand wedge a putter, aby nakonec dosáhl jamky neznámým počtem ran. Standa ho ale podržel a jamku vysquaroval, takže o všem měla rozhodnout poslední jamka.  Během přechodu jsme našim hráčům předali tajnou (falešnou) informaci, že jim na poslední jamce stačí remíza, aby rozhodli celé utkání pro nás.

18. jamka - jamka č. 8 - par 5 - 490 metrů. Oba prosečenští začínají vynikajícími drivy daleko za 200 metrů a pravděpodobně oba zasahují fairway. Standa odpaluje silný fade nebo chcete-li šlajs jako prase někam k lesu zatímco Petr všechny nadchl parádní padesátimetrovou topinkou. Poskytli jsme mu proto utěšující a povzbudivou informaci, že na pětiparu první rána nerozhoduje a to ho vybičovalo k druhé ráně, kdy zahrál hybridem míč, který po několika odskocích po fairwayi urazil famózních 280 metrů. Zkuste to zahrát driverem. Ale na druhou stranu co byste čekali od někoho, kdo má indiánské jméno "Pačama Čampa" tedy "Ten co láme drivery". 
Soupeřům druhé a třetí rány moc nevyšly a tak se celá situace vyrovnala a zkomplikovala. Jarda Bareš ležel na greenu pátou ranou a do jamky mu chybělo asi 70 centimetrů. Karel Bartoš byl třetí ranou v greenovém bunkeru a po několika smolných úderech se na green dostal až šestou a poměrně daleko od jamky, takže byl prakticky ze hry. Pačama Čampa ležel také pátou, ale dobré čtyři metry od jamky, takže nebyl naším želízkem v ohni. Všechny naše naděje se upínaly ke Standovi, který ještě teoreticky mohl ohrozit vítězství na jamce a v celém utkání. 
Bylo téměř jasné, že Jarda Bareš svůj putt do boggie promění a proto musel i Standa z výrazně větší vzdálenosti zavěsit. To se ovšem nestalo a na řadu přišel Pačama Čampa. Ten nám předvedl skromnou lekci puttování a zavěsil. Dostal soupeře pod tlak, donutil ho k chybě a jamku si vzal. 
Poslední flight na hřišti sice nijak nemohl ovlivnit celkový výsledek, ale kluci se přesto vybičovali a svůj zápas vyhráli.


Všem, kteří hráli děkujeme za příkladnou reprezentaci a soupeře chválíme, protože bylo vidět, že od minulého roku ušli notný kus cesty a že se na nás svědomitě připravili. Nakonec když porovnáte loňský výsledek 13:3 a letošní 9:7 je vám to určitě jasné.

Také bychom měli pochválit prosečenské hřiště, které prošlo od loňského roku významnou rekonstrukcí. Po přemodelování dvou jamek je hřiště opět trochu přátelštější a celkově je potřeba říci, že jsme ho nalezli ve vynikající kondici. Proto chválíme nejenom soupeře, ale i prezidentův tým, který se o hřiště stará.

... zdravíme prosečňáky a těšíme se na příští rok!!! Dnes je pátek
24.11.2017:Hřiště otevřeno!
Course open!


Za tmy je kamera vypnuta!

Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
Cena fair play
Po delší době jsem v poznámkách narazil na zajímavý příběh, který mi před časem vyprávěl Luděk Vele. Přiznám se, že jsem si s tím moc hlavu nelámal, ale protože se mě na osud svého příběhu Luděk několikrát ptal a protože je to skutečně hezký příběh, je minimálně mou povinností se s vámi o tento p ...
Akce v Golfcentru Liberec
Zajímavou akci pro nás připravilo pro letošní podzim Golfcentrum Liberec. V říjnu a v listopadu 2016 totiž nastavilo celodenní vstupné na putting, driving range i na simulátory na 100 Kč. To znamená, že když si včas zarezervujete některou z těchto aktivit, zaplatíte pouze toto celodenní vstupné a ...
Ryder cup 2016 - část první
24. září 2016 proběhla na hřišti v Prosečném první část letošního Ryder cupu. Ve značně oslabené sestavě jsme do bojů nevstoupili nejšťastněji, ale z historie již víme, že přivézt si ze soupeřova hřiště 2,5 bodu není vůbec špatný začátek. Ve dvou utkáních jsme zvítězili - Bobešce se podařilo po u ...
Grabštejn cup 2016
Nový systém Grabštejn cupu odstartoval a my vám přinášíme průběžné výsledky po první turnaji. Průběžné výsledky budou aktualizovány po každém turnaji a zveřejňovány v záložce "Grabštejn cup", kterou najdete v levém menu. 1 LACKI Leonard 200 ...
Forby! Grabulujeme!
Po absolvování náročných zkoušek ve slavném St. Andrews a téměř dvou týdnech čekání na verdikt R&A dnes konečně přišla dobrá zpráva. David Forbelský, dlouholetý člen Golf clubu Grabštejn se stal mezinárodním golfovým rozhodčím a dosáhl nejvyššího možného vzdělání v tomto oboru. Není jistě od ...
Členské poplatky 2016
Nastal čas placení poplatků a proto asi není od věci si zopakovat platební fakta. Dobrou zprávou je, že poplatky se v letošním roce nemění a přesto, že hřiště vzkvétá, platit budeme stejně, jako v roce minulém. základní fee, které neobsahuje hrací poplatky a hráči nabízí registraci v ČGF, ...
Volba člena výboru
Letošní Valná hromada bude mimo jiné i volit jednoho člena výboru našeho golfového klubu. Abychom na to byli připraveni, chtěli bychom vás požádat, abyste případného kandidáta, kterého považujete za vhodného, napsali do diskuze pod tímto článkem.
Golfcentrum online golf tour
Golfcentrum Liberec, pořadatel online golf tour nabízí i našim členům možnost účasti v této sérii deseti turnajů. Jedná se o turnaje na simulátorech v Golfcentru Liberec a podrobné informace získáte zde.
GrabRyder Cup 2015
Sezóna pomalu přechází do své poslední fáze, turnajové kalendáře se uvolňují, dny se krátí a tráva roste pomaleji. To je ta správná chvíle oživit mladou tradici grabštejnského GrabRyder Cupu. Tedy klání červeného a modrého týmu na grabštejnské akademii. První turnaj letošní podzimní série js ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2017