Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027

Belek 2010
11.1.2011 22:57:58 / diskuse / zobrazeno: 1198x

Náhodným klíčem byli někteří z členů našeho klubu nominováni jako průzkumníci a vysláni na začátku prosince 2010 do vzdálené golfové destinace, aby ověřili kvality tamních terénů a služeb.

Prosinec v Turecku nelze nazvat jinak, než ráj na zemi. Nepochybuji o tom, že se najdou i lepší destinace, ale s přihlédnutím k tomu, že jsme zůstali v Evropě, na cestu nám stačily tři hodiny letadlem a vezmu-li v potaz i vynikající poměr výkon - cena, nemám důvod hledat dál. Zatímco doma jsme bojovali se sněhovou kalamitou a mrazy jako kráva, v Turecku panovalo ideální golfové počasí. Teploty se pohybovaly mezi 20 a 25 stupni, sluníčko svítilo a jediná dešťová přeháňka nás zastihla až poslední den a netrvala ani tak dlouho, abychom stihli vybalit deštníky. Takže kraťasy a tričko s krátkým rukávem byly optimální výbavou pro celý týden.

K hotelu Sueno, kde jsme byli ubytováni, patří dvě osmnáctijamková hřiště. Mistrovské Pines a teoreticky  trochu méně náročné Dunes. Obě hřiště jsou relativně úzká a většina fairwayí je lemována piniovými háji, takže hřiště působí dojmem, že hrajete v lese.  Vodou a pískem architekt také nešetřil, takže s oběma živly se zde setkáváte doslova na každém kroku. Na některých jamkách sice voda nebo písek chyběly, ale rozhodně se nedá mluvit o tom, že by se tím staly jamky jednodušší. 

Naše mise začala v neděli ráno na hřišti Pines, které mu jsme říkali "borovice". Když jsme odehráli první dvě nebo tři jamky, začali jsme nahlas přemýšlet o tom, co nás asi čeká další den na Dunes, tedy na "dunách". Bylo totiž těžké si představit, že tam těch dun bude ještě víc. Fairwaye obou hřišť totiž byly silně zvlněné, takže se prakticky nestávalo, že bychom své míče hráli z roviny. Vždy se hrálo do kopce z kopce, s míčem nad nohama nebo pod nohama. Fairwaye byly velice kvalitní, měkké a jejich stav rozhodně neodpovídal tomu, že by tudy procházelo několik set hráčů každý den. Ve stejné formě byly i greeny, které byly sice měkké, ale zdaleka nedržely tak, jak by se dalo čekat a navíc byly daleko rychlejší, než bylo příjemné. 

Minimálně třičtvrtiny jamek byly vybaveny vodními překážkami, které ochotně polykaly naše míčky a když už jsme se radovali, že náš míček vodu minul nebo přeletěl, on po rozverném odskoku od nejbližší duny zmizel bez váhání o jednu vodu dále. To je také jedna ze zvláštností místního terénu - sice si můžete vybrat směr, kterým zahrajete. Můžete tím směrem i zahrát. Můžete  zvolit délku rány a potom ji perfektně trefit. Jediné, co nemůžete je odhadnout přesné místo dopadu a už vůbec ne směr a délku následného odskoku, který prakticky vždy diametrálně změní výsledek. Golf se tu stává opravdovým dobrodružstvím.

Sice jsem hrál bídně, ale každou jamku jsem si užíval. Je těžké to popsat - příjemnější je to vyzkoušet. Ubytování ve špičkovém hotelu, který je vybaven vším, co si jen můžete představit, vynikající nabídka jídla i pití v jakoukoliv denní i noční hodinu (bar v recepci funguje dokonce nonstop). Bazén, sauna, různé turecké i neturecké lázně, masáže a podobné atrakce. Nestává se často, že by někdo ochotně a rád na dovolené vstával okolo šesté, aby se stihl nasnídat a věřte tomu, že ani vám by se nechtělo domů. A to jsem úplně zapomněl zmínit to, že tam někde blízko bylo i moře, ve kterém se dalo i v prosinci koupat. Ale na rovinu - kdo by na to měl čas.

Co dodat? Já už šetřím na Belek 2011.Dnes je čtvrtek
8.12.2022:Hřiště uzavřeno!
Course closed!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Letošní golfová liga družstev začala 14. května 2022 dvěmi koly hranými na rány. Tým mužů a žen B hrál na Machníně ve II. lize, ženy A hrály I. ligu na Slavkově. Po prvních dvou kolech jsou muži na 7. a ženy B na 6. místě, A tým žen se umístil na 8. místě. To zname ...

Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kate ...

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 
 16 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2022