Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup 2016
Grabštejn Cup 2017
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Členská základna
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E
Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Impérium vrací úder
26.9.2010 23:14:13 / zobrazeno: 1361x

Putovní pohár se po dvou hubených letech konečně vrátil zpět na Grabštejn. Přesto, že jsme odjížděli do Prosečného s vedením 8:0 a stačilo nám z osmi připravených utkání přinést pouhopouhý půlbod, byli jsme odhodlaní vybojovat vše, co utkání nabízelo. Kapitán celý týden analyzoval data z domácí části a pečlivě zvažoval, jestli soupiska a rozdělení hráčů do jednotlivých utkání jsou to nejlepší, co máme k dispozici. 

No, snažil se. To je nesporné. Samozřejmě, že ne všechno se vždy podaří na sto procent. Jisté rezervy tam ještě byly, ale kapitánova snaha je v tomto systému ovlivněna i nasazením soupeřů a proto jsme ochotni nějaké ty drobné nedostatky tolerovat.

Přivítání domácími bylo srdečné, počasí milosrdné a protože se jednalo (vzhledem k výsledku z Grabštejna) spíše o formální a společenské setkání s letitými rivaly, panovala v Prosečném super atmosféra. Prezident nás přivítal, poučil o aktuálních záludnostech hřiště, společně jsme se vyfotili a vyrazili do boje. 

Hra byla neobyčejně plynulá a tak se nám ty bodíky v klubovně vesele scházely. Potřebný půlbod nám sice nikdo nepřinesl, ale úspěšně se nám to dařilo kompenzovat body celými. Nezklamal černý kůň celé soupisky Jarda Janeček, který byl nasazen jako první singl a svůj bod nekompromisně urval. Druhou singlovou oporou byl Leoš Patka, který sice také přinesl bod, ale jeho soupeř si na něho stěžoval, protože během krátkého utkání mu stačil ještě prodat několik výukových lekci. My, co Leoše známe, víme, že se jedná o deformaci, ale Pavlovi jsme to museli vysvětlit. Další dva singlisty asi rozmazávat nebudeme. Žádné body, žádné věty.

Ve dvojicích se výborně zdařila nominace Andy se Standou do foursomu - dvojice se se soupeřem nemazlila a přinesla očekávaný bod. Foursomovou jedničkou ovšem byla dvojice smrti, továrna na body, tedy Bohouš a jeho parťák, která málem přinesla body dva.  Až v klubovně nám vysvětlili, že dva body se přinést nedají. Škoda. Tato dvojice ovšem také předvedla, že naděje opravdu umírá poslední. Honzové ve fourbalech také nezklamali a se svými protivníky si hravě poradili, takže zklamáním byla pouze reinkarnovaná dvojice Pavel s Karlem. Tady se ukázalo, že původní role obou hráčů (ty z Grabštejna z minulého týdne) byly asi lepší volbou. 

Grabštejn 13 - Prosečné 3


Pohár tedy změnil majitele, vrátil se zpět na Grabštejn a musím uznat, že Prosečenské zklamání bylo sice očekávané, ale zasloužené. Domácí se však k celé situaci postavili čelem a zničující porážku nesli statečně. 

My jsme se sbalili a vyrazili na druhou část plánovaného zájezdu, tedy na druhý ročník Mistrovství klubu v bowlingu družstev. Situace se sice trochu zkomplikovala tím, že jsme všichni jeli na chalupu na Benecko, ale pan správce si nevzal klíče. Toto však bylo nakonec zachráněno a všichni si oddychli.


Podle informací z globálního rezervačního systému jsme se dozvěděli, že nějací darebáci si zaregistrovali na 26. září 2010 tee time na Prosečné pro dvanáct hráčů na 13:03. Tento vtípek se nám nelíbí a určitě s ní nesouhlasíme. Jsou to hloupé žertíky, ke kterým bylo zneužito dobré jméno grabštejnského golfu.

Když jsme dorazili na Benecko, hodnotili povětrnostní situaci a plánovali program na odpoledne, zjistili jsme, že zvláštní shodou okolností ukazují všechny kalibrované teploměry v celé obci 13,3 stupňů celsia. Při porovnání s meteostanicí v Prosečné se ukázalo, že se jedná o inverzi, protože Prosečné, ač leží významně níže nad mořskou hladinou, vykazovalo pouze 3,13 stupňů celsia. Proto všem tamním golfistům přejeme, aby se do příštího roku oteplilo.

Ale to jsou všechno jenom hříčky přírody, které určitě nijak nesouvisí a odehraným utkáním. Je nám jasné, že se z nich budeme těžko vykrucovat a že to Prosečenští budou považovat za provokaci a proto jsme se s prezidentem grabštejnského klubu domluvili, že nejlepším způsobem, jak celou situaci elegantně a gentlemansky vyřešit, bude nabídnout všem členům GCC Prosečné volné fee na grabštejnském hřišti. Pro tento účel byl rezervován datum 13. 3. 2011, kdy bude hřiště prosečenským plně k dispozici.


To, na co jsme se celý rok připravovali a těšili skončilo. Vysněný putovní pohár se vrátil na Grabštejn a my si toho moc vážíme. Zvítězili jsme sice přesvědčivým výsledkem, ale to neznamená, že by Prosečňáci hráli špatně, že by vše proběhlo hladce a že by se vlastně o nic nehrálo. Byl to boj, bojovalo se v každém flightu  a o každou jamku a jednotlivé výsledky byly většinou velice těsné a nikde není psáno, že to za rok nedopadne obráceně. 

Sláva vítězům a díky poraženým.

Mimochodem právě jsem vypočítal průměrný handicap grabštejnské reprezentace k 25. září 2010. Ač to může vypadat neuvěřitelně, je to 13,3.

 Dnes je čtvrtek
23.11.2017:Hřiště otevřeno!
Course open!


Za tmy je kamera vypnuta!

Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
Cena fair play
Po delší době jsem v poznámkách narazil na zajímavý příběh, který mi před časem vyprávěl Luděk Vele. Přiznám se, že jsem si s tím moc hlavu nelámal, ale protože se mě na osud svého příběhu Luděk několikrát ptal a protože je to skutečně hezký příběh, je minimálně mou povinností se s vámi o tento p ...
Akce v Golfcentru Liberec
Zajímavou akci pro nás připravilo pro letošní podzim Golfcentrum Liberec. V říjnu a v listopadu 2016 totiž nastavilo celodenní vstupné na putting, driving range i na simulátory na 100 Kč. To znamená, že když si včas zarezervujete některou z těchto aktivit, zaplatíte pouze toto celodenní vstupné a ...
Ryder cup 2016 - část první
24. září 2016 proběhla na hřišti v Prosečném první část letošního Ryder cupu. Ve značně oslabené sestavě jsme do bojů nevstoupili nejšťastněji, ale z historie již víme, že přivézt si ze soupeřova hřiště 2,5 bodu není vůbec špatný začátek. Ve dvou utkáních jsme zvítězili - Bobešce se podařilo po u ...
Grabštejn cup 2016
Nový systém Grabštejn cupu odstartoval a my vám přinášíme průběžné výsledky po první turnaji. Průběžné výsledky budou aktualizovány po každém turnaji a zveřejňovány v záložce "Grabštejn cup", kterou najdete v levém menu. 1 LACKI Leonard 200 ...
Forby! Grabulujeme!
Po absolvování náročných zkoušek ve slavném St. Andrews a téměř dvou týdnech čekání na verdikt R&A dnes konečně přišla dobrá zpráva. David Forbelský, dlouholetý člen Golf clubu Grabštejn se stal mezinárodním golfovým rozhodčím a dosáhl nejvyššího možného vzdělání v tomto oboru. Není jistě od ...
Členské poplatky 2016
Nastal čas placení poplatků a proto asi není od věci si zopakovat platební fakta. Dobrou zprávou je, že poplatky se v letošním roce nemění a přesto, že hřiště vzkvétá, platit budeme stejně, jako v roce minulém. základní fee, které neobsahuje hrací poplatky a hráči nabízí registraci v ČGF, ...
Volba člena výboru
Letošní Valná hromada bude mimo jiné i volit jednoho člena výboru našeho golfového klubu. Abychom na to byli připraveni, chtěli bychom vás požádat, abyste případného kandidáta, kterého považujete za vhodného, napsali do diskuze pod tímto článkem.
Golfcentrum online golf tour
Golfcentrum Liberec, pořadatel online golf tour nabízí i našim členům možnost účasti v této sérii deseti turnajů. Jedná se o turnaje na simulátorech v Golfcentru Liberec a podrobné informace získáte zde.
GrabRyder Cup 2015
Sezóna pomalu přechází do své poslední fáze, turnajové kalendáře se uvolňují, dny se krátí a tráva roste pomaleji. To je ta správná chvíle oživit mladou tradici grabštejnského GrabRyder Cupu. Tedy klání červeného a modrého týmu na grabštejnské akademii. První turnaj letošní podzimní série js ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2017