Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup 2016
Grabštejn Cup 2017
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Členská základna
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E
Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Otázky pro ... Johna Dalyho
23.9.2010 22:53:05 / zobrazeno: 1203x
Za dva týdny startuje Tvá šance získat kartu na PGA tour 2011 na turnaji Viking Classic v Mississippi. Kolika turnajů podzimní série se chystáš zúčastnit?
Kromě Viking jsem přihlášen na Frys.com Open a zatím to není jisté na turnaji Justina Timberlakea v Las Vegas. To by měly být jediné tři turnaje. Ale chystám se i do zámoří. Budu hrát na Hong Kong Open, další dva turnaje v Austrálii a Dunhill cup ve Skotsku. 
 
 
Jak to vypadá s Tvou hrou? Zvládl jsi letos 12 ze 17 cutů na PGA, ale při víkendových kolech se Ti moc nedařilo.
Hrál jsem dobře, ale nedařilo se mi skórovat tak, jak jsem zvyklý. Už jsem velice blízko. V každém kole je to otázka jedné nebo dvou ran a měl bych svou kartu již v kapse.
 
Vypadá to, jako by Tě úplně opustila Tvá krátká hra. Ve svých nejlepších letech jsi míval vynikající cit pro hru okolo greenů.
Je to příšerné. Stále si ještě zvykám na nové V-drážky na wedgích. Vybírají si svou daň. Hraji s míčky TaylorMade Penta, které považuji za nejměkčí míčky na tůře, což je pro mě dobré. Líbilo by se mi však, kdyby TaylorMade vyrobil míček ještě měkčí.
 
V čem vidíš největší rozdíl mezi V-drážkami a drážkami hranatými?
S V-drážkami je to tak, že při 70, 80 nebo 90 metrových ranách to ani tak nevadí. Horší je to mezi 20 a 25 metry a při ranách z bunkeru. Chipy, které bývaly tak snadné a teď vůbec netušíš, co míček udělá. Dříve jsi plánoval přesný doběh a nyní spekuluješ, kam až se míček dokutálí a nakonec ho parádně trefíš a on se Ti vrátí. Hra je pro mě nyní daleko těžší.
 
Ztratil jsi na délce svého driveru?
Technologicky jsem stále na stejné délce. Mohl bych vlastně pálit ještě o něco dále, ale mám strach z bolavých žeber, aby se mi nevrátily problémy z mého zranění v roce 2007. Je to opravdu velice těžké hrát na 100 procent, jak jsem zvyklý. Takže se nyní snažím hrát na třičtvrtě plynu. Pokud se mám rozhodnout mezi napálenou devítkou nebo lehkou osmičkou, volím osmičku a dostanu se do stejné vzdálenosti jako při ostrém úderu. Je to docela dost důvodů, proč jsem se po zranění již nikdy nedostal do top 10 na PGA.
 
Pomohla velice výrazná ztráta na váze Tvé hře?
Pomohlo mi to ve výdrži na hřišti. Mám více sil a mohu se více zaměřit na svou hru. Když jsem měl nadváhu, po dvanácti třinácti jamkách jsem byl velice unavený. Na druhou stranu musím říci, že na můj švih tato změna žádný vliv neměla. Pozoruji to pouze při puttování, kdy má tělo více prostoru k nežádoucím pohybům, protože již nejsem tak stabilní a nemám si o co opřít předloktí.
 
Své majory jsi vyhrál v letech 91 (PGA Championship) a 95 (British Open), tedy v letech, kdy se hrál Ryder Cup. Byly to pro Tebe asi největší šance stát se členem týmu. Nebyly to pro Tebe zracené příležitosti?
Šokován jsem byl spíše v roce 2004. Čekal jsem, že dostanu pozvánku. V tom roce jsem totiž měl na svém kontě tři top 10 umístění a vítězství v San Diegu.
 
A jaká je Tvá prognóza pro letošní Ryder Cup?
Myslím, že to bude těsné. Věřím, že to bude neuvěřitelně napínavý Ryder Cup a že se bude rozhodovat ve dvou třech singlech.
 
Proč nehraješ více v Evropě, kde můžeš hrát kompletní tůru bez nekonečného psaní dopisů sponzorům na PGA Tour?
Mohl bych tam hrát 20 až 22 turnajů, ale stále doufám, že seženu 15 až 20 výjimek na naši tůru pro příští rok. Vím, že jich pět nebo šest dopadne a já se snad vrátím pro další sezónu. Záleží pouze na tom, jak se budou věci vyvíjet na turnajích západního pobřeží.
 
Hrál jsi letos i na dvou turnajích Nationwide Tour.
Nebojím se hrát Nationwide Tour. Pokud nemám dost výjimek pro regulérní tůru, budu hrát tam. Teď je těžké vyhrát turnaj kdekoliv na planetě, protože konkurence je zatraceně tvrdá.
 
Dobře víš, že pokud se Ti nepodaří vyhrát si svou kartu na příští rok v podzimní sérii, můžeš jít do kvalifikační školy. Proč se nevydáš touto cestou?
Jsem tvrdohlavý chlapík. Řekl jsem si, že se do kvalifikační školy nikdy nevrátím. Myslím, že pokud bych se tam vydal a nezískal svou kartu, byl bych ještě více na dně. Hlavně doufám, že turnajová vedení vědí, že bych si nohy ušoupal jen abych se vrátil zpět tam, kam patřím.
 
Když jsi hrál v roce 91 PGA Tour na plnou kartu, kolik tam bylo chlapů, kteří dokázali pálit opravdu daleko?
Řekl bych tak deset, možná dvanáct z nás. Teď je jich 100. Technologie je tam, kde jsem vždy snil, že by mohla být. Je to úžasné, že chlapi, kteří švihají rychlostí 180 kilometrů v hodině dokáží drivovat 300 metrů. Je to fenomenální.
 
Tvá obdivuhodná délka z týčka je jistě zastrašující silou na hřišti. Padraig Harrington nedávno jistém rozhovoru uvedl, že zastrašující silou Tigera Woodse jsou v současné době jeho rodinné problémy. Co si myslíš o Tigerově budoucnosti?
Myslím, že Tiger se chystá na neuvěřitelný rok 2011. Myslím, že se potřebuje domluvit s Nikem a vyrobit driver, který posune jeho hru. Tiger mi může pomoci s třinácti holemi, ale kdyby přišel s driverem, stačily by mi tři hodiny a vyléčil bych ho. Je si tak jistý s trojkou dřevem a se železy, ale s driverem není schopný zahrát slušnou ránu. U driveru je totiž rozhodující poloha míče. Důležité je dokázat hrát stejný švih jako s ostatními holemi. Dokázat ránu zopakovat. To je jeho problém. Je to nejlepší putter jaký kdy žil. Je nejlepší hráč středními a dlouhými železy, ale když dojde na driver, nevím, jestli by se vešel alespoň do nejlepší padesátky.
 
Byl jsi někdy kritizován, že jsi driverem moc dlouhý?
Právě teď hraji driverem rovnější rány než putterem. Lidé říkají: "proč tady hraješ driverem?" a já odpovídám: "protože ostatním třinácti holím tolik nevěřím".
 
Příští měsíc vychází v Evropě i ve Státech nová videohra "John Daly´s ProStroke Golf". Jak jsi se dostal do herního průmyslu?
Vždycky jsem říkal, že pokud bych se rozhodl vyrobit video hru, chtěl bych, aby se v ní švihalo. Nechtěl jsem něco, u čeho se sedí na gauči a mačká tlačítko. Mělo by se u toho stát a hrát. Tak jsme došli k novému ProStroke, kde se švihá ovladačem, což je docela dobré pro golfisty, kteří ho umějí chytit jakoby měli v ruce svou hůl.
 
Na jakých herních konzolích hra vyjde?
Pro PC, Xbox 360 a pro PlayStation 3.
 
Hrál jsi ji už?
Hrál jsem ji na Show v LA v červnu, když byla téměř hotova. Nehrál jsem na skóre, pouze jsem ji zkoušel a pomáhal tvůrcům s některými vychytávkami. Ale povedlo se mi odplálit třistapadesátimetrový drive. Může se tam chipovat, puttovat, tvarovat rány otáčením ovladače ... Myslím, že by se pomocí této hry mohli lidé i naučit hrát.
 
Kde nyní žiješ?
Mé hřiště je v Dardanelle v Arkansasu a mám restauraci v Memphisu. Ale většinu času trávím v Clearwater na Floridě.
 
A jak jsi spokojen s oblečením od firmy Loudmouth? 
Poslední dobou se stáváš stejně známým díky svému oblečení jako díky svým dlouhým drivům. Loudmouth je super. Dokonce i v mé nové hře jsem oblečen od firmy Loudmouth a hráči mohou oblečení z kolekce Loudmouth i měnit. Je to docela pěkné.
 
Díky za rozhovor
 
převzato a přeloženo z golf.com
 


Dnes je čtvrtek
23.11.2017:Hřiště otevřeno!
Course open!


Za tmy je kamera vypnuta!

Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
Cena fair play
Po delší době jsem v poznámkách narazil na zajímavý příběh, který mi před časem vyprávěl Luděk Vele. Přiznám se, že jsem si s tím moc hlavu nelámal, ale protože se mě na osud svého příběhu Luděk několikrát ptal a protože je to skutečně hezký příběh, je minimálně mou povinností se s vámi o tento p ...
Akce v Golfcentru Liberec
Zajímavou akci pro nás připravilo pro letošní podzim Golfcentrum Liberec. V říjnu a v listopadu 2016 totiž nastavilo celodenní vstupné na putting, driving range i na simulátory na 100 Kč. To znamená, že když si včas zarezervujete některou z těchto aktivit, zaplatíte pouze toto celodenní vstupné a ...
Ryder cup 2016 - část první
24. září 2016 proběhla na hřišti v Prosečném první část letošního Ryder cupu. Ve značně oslabené sestavě jsme do bojů nevstoupili nejšťastněji, ale z historie již víme, že přivézt si ze soupeřova hřiště 2,5 bodu není vůbec špatný začátek. Ve dvou utkáních jsme zvítězili - Bobešce se podařilo po u ...
Grabštejn cup 2016
Nový systém Grabštejn cupu odstartoval a my vám přinášíme průběžné výsledky po první turnaji. Průběžné výsledky budou aktualizovány po každém turnaji a zveřejňovány v záložce "Grabštejn cup", kterou najdete v levém menu. 1 LACKI Leonard 200 ...
Forby! Grabulujeme!
Po absolvování náročných zkoušek ve slavném St. Andrews a téměř dvou týdnech čekání na verdikt R&A dnes konečně přišla dobrá zpráva. David Forbelský, dlouholetý člen Golf clubu Grabštejn se stal mezinárodním golfovým rozhodčím a dosáhl nejvyššího možného vzdělání v tomto oboru. Není jistě od ...
Členské poplatky 2016
Nastal čas placení poplatků a proto asi není od věci si zopakovat platební fakta. Dobrou zprávou je, že poplatky se v letošním roce nemění a přesto, že hřiště vzkvétá, platit budeme stejně, jako v roce minulém. základní fee, které neobsahuje hrací poplatky a hráči nabízí registraci v ČGF, ...
Volba člena výboru
Letošní Valná hromada bude mimo jiné i volit jednoho člena výboru našeho golfového klubu. Abychom na to byli připraveni, chtěli bychom vás požádat, abyste případného kandidáta, kterého považujete za vhodného, napsali do diskuze pod tímto článkem.
Golfcentrum online golf tour
Golfcentrum Liberec, pořadatel online golf tour nabízí i našim členům možnost účasti v této sérii deseti turnajů. Jedná se o turnaje na simulátorech v Golfcentru Liberec a podrobné informace získáte zde.
GrabRyder Cup 2015
Sezóna pomalu přechází do své poslední fáze, turnajové kalendáře se uvolňují, dny se krátí a tráva roste pomaleji. To je ta správná chvíle oživit mladou tradici grabštejnského GrabRyder Cupu. Tedy klání červeného a modrého týmu na grabštejnské akademii. První turnaj letošní podzimní série js ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2017