Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Otázky pro ... Johna Dalyho
23.9.2010 22:53:05 / zobrazeno: 1203x
Za dva týdny startuje Tvá šance získat kartu na PGA tour 2011 na turnaji Viking Classic v Mississippi. Kolika turnajů podzimní série se chystáš zúčastnit?
Kromě Viking jsem přihlášen na Frys.com Open a zatím to není jisté na turnaji Justina Timberlakea v Las Vegas. To by měly být jediné tři turnaje. Ale chystám se i do zámoří. Budu hrát na Hong Kong Open, další dva turnaje v Austrálii a Dunhill cup ve Skotsku. 
 
 
Jak to vypadá s Tvou hrou? Zvládl jsi letos 12 ze 17 cutů na PGA, ale při víkendových kolech se Ti moc nedařilo.
Hrál jsem dobře, ale nedařilo se mi skórovat tak, jak jsem zvyklý. Už jsem velice blízko. V každém kole je to otázka jedné nebo dvou ran a měl bych svou kartu již v kapse.
 
Vypadá to, jako by Tě úplně opustila Tvá krátká hra. Ve svých nejlepších letech jsi míval vynikající cit pro hru okolo greenů.
Je to příšerné. Stále si ještě zvykám na nové V-drážky na wedgích. Vybírají si svou daň. Hraji s míčky TaylorMade Penta, které považuji za nejměkčí míčky na tůře, což je pro mě dobré. Líbilo by se mi však, kdyby TaylorMade vyrobil míček ještě měkčí.
 
V čem vidíš největší rozdíl mezi V-drážkami a drážkami hranatými?
S V-drážkami je to tak, že při 70, 80 nebo 90 metrových ranách to ani tak nevadí. Horší je to mezi 20 a 25 metry a při ranách z bunkeru. Chipy, které bývaly tak snadné a teď vůbec netušíš, co míček udělá. Dříve jsi plánoval přesný doběh a nyní spekuluješ, kam až se míček dokutálí a nakonec ho parádně trefíš a on se Ti vrátí. Hra je pro mě nyní daleko těžší.
 
Ztratil jsi na délce svého driveru?
Technologicky jsem stále na stejné délce. Mohl bych vlastně pálit ještě o něco dále, ale mám strach z bolavých žeber, aby se mi nevrátily problémy z mého zranění v roce 2007. Je to opravdu velice těžké hrát na 100 procent, jak jsem zvyklý. Takže se nyní snažím hrát na třičtvrtě plynu. Pokud se mám rozhodnout mezi napálenou devítkou nebo lehkou osmičkou, volím osmičku a dostanu se do stejné vzdálenosti jako při ostrém úderu. Je to docela dost důvodů, proč jsem se po zranění již nikdy nedostal do top 10 na PGA.
 
Pomohla velice výrazná ztráta na váze Tvé hře?
Pomohlo mi to ve výdrži na hřišti. Mám více sil a mohu se více zaměřit na svou hru. Když jsem měl nadváhu, po dvanácti třinácti jamkách jsem byl velice unavený. Na druhou stranu musím říci, že na můj švih tato změna žádný vliv neměla. Pozoruji to pouze při puttování, kdy má tělo více prostoru k nežádoucím pohybům, protože již nejsem tak stabilní a nemám si o co opřít předloktí.
 
Své majory jsi vyhrál v letech 91 (PGA Championship) a 95 (British Open), tedy v letech, kdy se hrál Ryder Cup. Byly to pro Tebe asi největší šance stát se členem týmu. Nebyly to pro Tebe zracené příležitosti?
Šokován jsem byl spíše v roce 2004. Čekal jsem, že dostanu pozvánku. V tom roce jsem totiž měl na svém kontě tři top 10 umístění a vítězství v San Diegu.
 
A jaká je Tvá prognóza pro letošní Ryder Cup?
Myslím, že to bude těsné. Věřím, že to bude neuvěřitelně napínavý Ryder Cup a že se bude rozhodovat ve dvou třech singlech.
 
Proč nehraješ více v Evropě, kde můžeš hrát kompletní tůru bez nekonečného psaní dopisů sponzorům na PGA Tour?
Mohl bych tam hrát 20 až 22 turnajů, ale stále doufám, že seženu 15 až 20 výjimek na naši tůru pro příští rok. Vím, že jich pět nebo šest dopadne a já se snad vrátím pro další sezónu. Záleží pouze na tom, jak se budou věci vyvíjet na turnajích západního pobřeží.
 
Hrál jsi letos i na dvou turnajích Nationwide Tour.
Nebojím se hrát Nationwide Tour. Pokud nemám dost výjimek pro regulérní tůru, budu hrát tam. Teď je těžké vyhrát turnaj kdekoliv na planetě, protože konkurence je zatraceně tvrdá.
 
Dobře víš, že pokud se Ti nepodaří vyhrát si svou kartu na příští rok v podzimní sérii, můžeš jít do kvalifikační školy. Proč se nevydáš touto cestou?
Jsem tvrdohlavý chlapík. Řekl jsem si, že se do kvalifikační školy nikdy nevrátím. Myslím, že pokud bych se tam vydal a nezískal svou kartu, byl bych ještě více na dně. Hlavně doufám, že turnajová vedení vědí, že bych si nohy ušoupal jen abych se vrátil zpět tam, kam patřím.
 
Když jsi hrál v roce 91 PGA Tour na plnou kartu, kolik tam bylo chlapů, kteří dokázali pálit opravdu daleko?
Řekl bych tak deset, možná dvanáct z nás. Teď je jich 100. Technologie je tam, kde jsem vždy snil, že by mohla být. Je to úžasné, že chlapi, kteří švihají rychlostí 180 kilometrů v hodině dokáží drivovat 300 metrů. Je to fenomenální.
 
Tvá obdivuhodná délka z týčka je jistě zastrašující silou na hřišti. Padraig Harrington nedávno jistém rozhovoru uvedl, že zastrašující silou Tigera Woodse jsou v současné době jeho rodinné problémy. Co si myslíš o Tigerově budoucnosti?
Myslím, že Tiger se chystá na neuvěřitelný rok 2011. Myslím, že se potřebuje domluvit s Nikem a vyrobit driver, který posune jeho hru. Tiger mi může pomoci s třinácti holemi, ale kdyby přišel s driverem, stačily by mi tři hodiny a vyléčil bych ho. Je si tak jistý s trojkou dřevem a se železy, ale s driverem není schopný zahrát slušnou ránu. U driveru je totiž rozhodující poloha míče. Důležité je dokázat hrát stejný švih jako s ostatními holemi. Dokázat ránu zopakovat. To je jeho problém. Je to nejlepší putter jaký kdy žil. Je nejlepší hráč středními a dlouhými železy, ale když dojde na driver, nevím, jestli by se vešel alespoň do nejlepší padesátky.
 
Byl jsi někdy kritizován, že jsi driverem moc dlouhý?
Právě teď hraji driverem rovnější rány než putterem. Lidé říkají: "proč tady hraješ driverem?" a já odpovídám: "protože ostatním třinácti holím tolik nevěřím".
 
Příští měsíc vychází v Evropě i ve Státech nová videohra "John Daly´s ProStroke Golf". Jak jsi se dostal do herního průmyslu?
Vždycky jsem říkal, že pokud bych se rozhodl vyrobit video hru, chtěl bych, aby se v ní švihalo. Nechtěl jsem něco, u čeho se sedí na gauči a mačká tlačítko. Mělo by se u toho stát a hrát. Tak jsme došli k novému ProStroke, kde se švihá ovladačem, což je docela dobré pro golfisty, kteří ho umějí chytit jakoby měli v ruce svou hůl.
 
Na jakých herních konzolích hra vyjde?
Pro PC, Xbox 360 a pro PlayStation 3.
 
Hrál jsi ji už?
Hrál jsem ji na Show v LA v červnu, když byla téměř hotova. Nehrál jsem na skóre, pouze jsem ji zkoušel a pomáhal tvůrcům s některými vychytávkami. Ale povedlo se mi odplálit třistapadesátimetrový drive. Může se tam chipovat, puttovat, tvarovat rány otáčením ovladače ... Myslím, že by se pomocí této hry mohli lidé i naučit hrát.
 
Kde nyní žiješ?
Mé hřiště je v Dardanelle v Arkansasu a mám restauraci v Memphisu. Ale většinu času trávím v Clearwater na Floridě.
 
A jak jsi spokojen s oblečením od firmy Loudmouth? 
Poslední dobou se stáváš stejně známým díky svému oblečení jako díky svým dlouhým drivům. Loudmouth je super. Dokonce i v mé nové hře jsem oblečen od firmy Loudmouth a hráči mohou oblečení z kolekce Loudmouth i měnit. Je to docela pěkné.
 
Díky za rozhovor
 
převzato a přeloženo z golf.com
 


Dnes je úterý
15.6.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategorii žen nastoupila do hry Bobeška Burdová, která ve čtvrteční kvalifikaci rozhodující o nasazení do finálového pavouka s výkonem 71 ran o 6 ran porazila všechny soupeřky a do finálových bojů šla z prvního místa.

Další čtyři kola, ve kterých postupně odpadaly papírové favoritky ze startovního pole odehrála bez nejmenšího zaváhání a vlastně pouze jednou se dostala do situace, že by prohrávala. Ti z vás, kteří jste tam byli, mi jistě dáte za pravdu, že hrála opravdu ve vrcholné formě.

První zaváhání přišlo až v samotném finále, přičemž rozhodně nelze říci, že by hrála hůře. Jenom se od ní trošku odvrátilo štěstíčko.

2. místo na Mistrovství republiky je ohromný úspěch jak pro Bobešku, tak i pro grabštejnský golf a i my se připojujeme ke gratulaci.


Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci druhé kola ale nakonec lepší umístění nedovolila.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do finále konference, které proběhne ve dnech 14. - 17. dubna 2021 na hřišti The Patriot Golf Course v Jižní Karolíně.

foto: Tomáš Petrášek


DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
1. liga žen Česká Lípa
Ve dnech 9. a 10. června 2018 se náš ženský prvoligový tým žen zúčastnil první části letošní 1. ligy družstev. Druhá nejvyšší soutěž družstev v České republice zahrnuje 12. týmů z východního regionu naší země.   Hřiště v České Lípě, které čekalo již více než měsíc na déšť, se konečně dočk ...
Nová reciprocita
Dobrá zpráva pro všechny grabštejnské golfisty - po několika jednáních v uplynulých týdnech se nám podařilo domluvit 30% slevu na hrací fee s Golfovým hřištěm Mstětice.
Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021