Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Zapůjčení míče
10.9.2010 14:03:22 / diskuse / zobrazeno: 1497x

Podzimní open 2010 nám přinesl jednu nestandartní situaci (on jich možná přinesl i více, ale nedonesly se ke mně). Protože jednou z našich golfových priorit je neustálé vzdělávání v oboru golfových pravidel, nemohu tento případ přejít bez povšimnutí a proto se s vámi podělím jak o nestandartní situaci, tak i o její správné řešení.

Ve druhém kole přišel na odpaliště jamky číslo 7 hráč (říkejme mu pan Tomáš) a měl v kapse jako vždy dva míče. Bag nechal stát vedle greenu jamky číslo šest, protože věděl jakou holí bude hrát a proto se s ním nevláčel nahoru na kopec. Pan Tomáš odpálil první míč a jakýmsi nedopatřením došlo k tomu, že míč ač bravurně odpálen, dopadl do autu. Po odpálení ostatních členů flightu tedy pan Tomáš vyjmul z kapsy druhý míč a hrál druhým míčem z týčka. Brilantní rána, které nechyběla ani výška ani délka dopadla shodou okolností hned vedle prvního míče, tedy do autu. Až dosud tedy nic, co by stálo za zmínku (snad jenom to, že si nedokáži vysvětlit, jak mohou tak krásné odpaly létat do autu). V tom okamžiku ale panu Tomášovi došly míčky, které si s sebou na odpaliště přinesl a dolů k bagu se mu nechtělo. Požádal tedy jednoho ze svých spoluhráčů (říkejme mu třeba pan Bohumil) o zapůjčení míče. Odpálil a na hromádce míčů v autu už byly tři. Pan Tomáš tedy opět požádal pana Bohumila o zapůjčení míče. Čtvrtý míč rozšířil skupinku míčů ležících v autu. Pan Tomáš opět požádal pan Bohumila o zapůjčení míče. Pátá rána z týčka byla stejně krásná jako čtyři předcházející a lišila se od nich pouze tím, že aut těsně minula a dopadla do pole. Dohrávka dané jamky již není pro náš příběh podstatná a proto se přesuňme v prostoru a čase na konec turnaje do klubovny.

V klubovně pan Bohumil vyprávěl jednomu z dalších hráčů (říkejme mu třeba pan Pavel), co se na sedmičce přihodilo panu Tomášovi. Netušil totiž, že tento příběh pana Pavla rozčílí. Netušil totiž, že míče se půjčovat nemají ....

Nyní může zvednout ruku každý, kdo četl v pravidlech něco o tom, že by pan Bohumil nemohl půjčit panu Tomášovi míč.

Pokud se kromě pana Pavla nikdo nehlásí, můžeme pokračovat a přejít na úplný konec příběhu, kde se dozvíme, jak to doopravdy je. Co k takové situaci říkají "Rozhodnutí"?

5/1-5 Může si hráč půjčovat míče o jiného hráče?

Otázka: Během soutěžního kola hráči dojdou míče. Může si vypůjčit jeden nebo více míčů od jiného hráče?

Odpověď: Ano. Pravidlo 4-4a zakazuje hráči půjčování holí od jiného hráče hrajícího na hřišti, ale pravidlo nezakazuje hráči zapůjčení dalších předmětů (míčů, ručníků, rukavic, týček atd.) od jiného hráče.

Z toho tedy vyplývá, že pokud pan Tomáš půjde na příštím turnaji ve flightu opět s panem Bohumilem, může si od něho klidně na sedmičce zase vypůjčit pár míčů. Bavíme se samozřejmě o normálním golfu hraném obyčejnými golfisty. Něco jiného jsou špičkové turnaje, kde mají hráči předepsáno hrát míči jedné značky a jednoho typu. Tam by musel pan Tomáš hledat někoho, kdo hraje stejným typem míče jako on, což by asi bylo složitější. Ale i tam by si mohl míč vypůjčit.

 Dnes je úterý
21.9.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Další Mistrovský víkend
Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kategorie o hráče od 25 let má obzvlášť velkou hodnotu. Do turnaje nastoupil také Alex Janata, kterému se bohužel nedařilo a neprošel cuttem.
 
Na Kaskádě v Brně souběžně probíhalo Mezinárodní Mistrovství České republiky juniorů, tedy hráčů do 21 let. Ani na tomto turnaje jsme nebyli bez zastoupení. Bobeška Burdová trpělivě pracovala od začátku turnaje a i když nebylo vše ideální a i když stále tahala za kratší konec, fantastickou druhou devítkou finálového kola a klíčovým posledním puttem turnaje urvala 2. místo.
 
Oběma reprezentantům gratulujeme a děkujeme.
 
Photo: Ivan Paggio

Grabštejnští muži se vracejí do II. ligy

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

1. ligový víkend 2021

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021