Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Zásadnější změna, než si myslíte
9.9.2010 21:16:06 / zobrazeno: 1313x

Únorová Valná hromada Golfového klubu Grabštejn odhlasovala změnu systému rozdělení turnajových kategorií a způsobu jejich hodnocení. Zdá se to být nepodstatná změna, která nás, obyčejné hráče, asi ani nemusí zajímat, ale protože se tato změna naprosto radikálně projevuje na výsledkových listinách a protože zobrazované hodnocení nevypadá na první pohled zrovna logicky, rozhodl jsem se celou tématiku trochu prostudovat.

Pro první kategorii se nic nezměnilo, hráči s handicapem nižším než 18 hrají na rány a je tedy vše jasné. Změna se týká až hráčů, kteří mají handicap vyšší než 18, kteří jsou rozděleni do dvou skupin - 18,1-36 a 37 -  54 a hrají na stablefordové body s polovičním vyrovnáním. A právě dovětek "s polovičním vyrovnáním" je tím, co ovlivňuje pořadí. 

Pokud se totiž hraje systémem "stableford", tak vlastně hráči, kteří jsou v dané kategorii handicapově na špici, mají minimální šanci na úspěch, protože všichni víme, že čím vyšší handicap, tím snáze se body sbírají. Toto vše se ovšem dá vyřešit právě tím, že se hraje "stableford s vyrovnáním". Tento systém totiž vyrovnává handicapové rozdíly mezi jednotlivými hráči a šanci na vítězství mají opět všichni téměř stejné.

Po turnaji každý z nás studuje výsledkovou listinu a láme si hlavu nad čísly, která tam federační server dosadil a podle kterých kategorii vyhodnotil. Problém je v tom, že je dost komplikované se v těchto číslech zorientovat a zjistit, co vlastně znamenají. I já jsem byl znepokojen tím, že nerozumím, co nám kolonka "skóre" říká.

Začal jsem se tím zabývat již na jaře, po prvním turnaji, konzultoval jsem to s přáteli, o kterých si myslím, že mají věci tohoto typu nastudované, snažil jsem se do problému vnést světlo nezaujatým názorem laiků, ale nepřišel jsem na nic. Postupně jsem to vzdal a nechal věci na bedrech federačního serveru a až poslední dny mě donutily se k tématu opět vrátit. Přibývají totiž dotazy začínajících hráčů proč je to tak nebo jinak. Všichni chtějí vědět, co znamená parametr skóre. Takže jsem začal opět bádat. Bohužel se na internetu k tomuto tématu prakticky nikdo nevyjadřuje a tak mi nezbylo, než si začít malovat tabulky, opisovat si turnajové výsledky, násobit, dělit, půlit a počítat, abych přišel na to, co ta zatracená čísla znamenají.

A světe div se, dnes nastal ten den, kdy byl klíč prolomen a já už vím!!! Nechci tady rozsáhle popisovat, jak ta čísla vznikají, to by asi nikoho nebavilo číst, ale nabízím všem zájemcům vysvětlení. Pokud tedy chcete vědět, proč máte skóre 13, když jste uhráli 38 stablefordů, Přijeďte na Grabštejn, rád vám to vysvětlím.Dnes je úterý
15.6.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategorii žen nastoupila do hry Bobeška Burdová, která ve čtvrteční kvalifikaci rozhodující o nasazení do finálového pavouka s výkonem 71 ran o 6 ran porazila všechny soupeřky a do finálových bojů šla z prvního místa.

Další čtyři kola, ve kterých postupně odpadaly papírové favoritky ze startovního pole odehrála bez nejmenšího zaváhání a vlastně pouze jednou se dostala do situace, že by prohrávala. Ti z vás, kteří jste tam byli, mi jistě dáte za pravdu, že hrála opravdu ve vrcholné formě.

První zaváhání přišlo až v samotném finále, přičemž rozhodně nelze říci, že by hrála hůře. Jenom se od ní trošku odvrátilo štěstíčko.

2. místo na Mistrovství republiky je ohromný úspěch jak pro Bobešku, tak i pro grabštejnský golf a i my se připojujeme ke gratulaci.


Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci druhé kola ale nakonec lepší umístění nedovolila.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do finále konference, které proběhne ve dnech 14. - 17. dubna 2021 na hřišti The Patriot Golf Course v Jižní Karolíně.

foto: Tomáš Petrášek


DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
1. liga žen Česká Lípa
Ve dnech 9. a 10. června 2018 se náš ženský prvoligový tým žen zúčastnil první části letošní 1. ligy družstev. Druhá nejvyšší soutěž družstev v České republice zahrnuje 12. týmů z východního regionu naší země.   Hřiště v České Lípě, které čekalo již více než měsíc na déšť, se konečně dočk ...
Nová reciprocita
Dobrá zpráva pro všechny grabštejnské golfisty - po několika jednáních v uplynulých týdnech se nám podařilo domluvit 30% slevu na hrací fee s Golfovým hřištěm Mstětice.
Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021