Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup 2016
Grabštejn Cup 2017
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Členská základna
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E
Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
anti - (Degenerace?)
2.8.2010 9:16:26 / diskuse / zobrazeno: 1219x

Předmluva: Vypůjčil jsem si text Tomáše Burdy, v pár větách jsem přeházel slovosled, něco doplnil a něco vynechal. A ejhle, najednou tento text dává smysl zcela jiný, který je ovšem mému vidění světa mnohem bližší! Neberte to prosím jako střelbu do zad, ale jako další rétorické cvičení na věčné téma „Všechno je relativní a jen záleží na úhlu pohledu“.

Už dříve mě ta myšlenka napadla a včera jsem si opět potvrdil, že na tom asi něco pravdy bude. Jde o to, že pravidelně a velice intenzivně trénujeme, na hřišti nebo alespoň na drivingu jsme minimálně třikrát týdně a řekl bych, že i výkony tomu odpovídají. Nejsme již nejmladší, takže to sice neletí kupředu mílovými kroky, ale jisté zlepšování tu je, výkony jsou stabilnější, hra je spolehlivější a takové ty desetimetrové, úplně zkažené rány ubývají. Někdy bych to skoro nazval, že se stáváme golfisty.
 
Golf není typický sport. Když budete sprintery, poběžíte sto metrů, poběžíte vždy na stejné trati a na váš výkon nebude mít žádný vliv, jestli je to v Liberci, v Turnově nebo ve Valašském Meziříčí. Pokud ji budete umět za deset, pravděpodobně vždy zaběhnete okolo deseti. Fotbalistovu hru také zpravidla neovlivní místo, kde se utkání hraje. U golfu je to však jinak. Hřiště jsou různá co se týče tvaru, to by asi až tak nevadilo, ale rozdílné jsou i podmínky v jakých se hraje. Některá jsou zavlažovaná, některá nejsou, Hřiště jsou sečena na různou výšku, greeny jsou jinak rychlé, v bunkerech jsou použity různé druhy písku a tak dále.
 
Nikdy jsem nebyl zastáncem "hoblování" jednoho hřiště s cílem uhrát si co nejnižší hendikep (není pak tento hendikep objektivně "platný" jen pro to jedno hřiště?). Myslím, že golf nehrajeme proto, abychom na jednom jediném hřišti hráli těch pár jamek stále dokola a mohli si pak vést podrobné statistiky, kam mi po drajvu spadnul míček dnes, kam včera a kam vloni na podzim. Nebo si večer po hře přenášet do počítače svoji stopu z mobilu s GPS, překreslovat si ji do mapky a zkoumat, kudy jsem šel dnes a kudy včera.
 
Jednu výhodu ovšem hraní jen na jednom hřiště přece jen přináší. Stále se totiž ukazuje, že když přijdeme na jiné hřiště, náš výkon není takový, na jaký jsme zvyklí. Když pominu to, že hřiště neznáme, nevíme kam hrát a každá další rána je překvapením, je tu i druhý fakt a to jsou herní podmínky, které jsou od hřiště ke hřišti jiné a na které si musíme zvyknout, hřiště si "osahat" a naučit se na něm hrát. V případě, že vyrazíte na cizí hřiště na turnaj a jste tam poprvé, je těžké očekávat slušný výsledek, první devítka většinou nestojí za nic, protože se učíte puttovat na jiných greenech, odpalovat z jiných fairwayí, odhadovat doběhy chipů a tak dále. Výsledkem je, že jsme otrávení a už se zase těšíme domů na ten náš "břízáček", kde jsme minulý týden dali (náhodné) birdie, což se nám kdekoliv jinde nepovede ani náhodou!
 
Ani teď sice nejsem příznivcem "hoblování" jednoho hřiště, ale začínám chápat, proč profíci většinou celý týden trénují na hřišti, kde se koná příští turnaj.
 
My se snažíme hrát na co nejvíce hřištích. Projdeme se v krásné přírodě, seznámíme se s mnoha jinými hráči. Vyzkoušíme si jamky všeho druhu, které pozvednou naše golfové dovednosti a zocelí naši psychiku. Že každé hřiště má jiné greeny už víme dávno, stejně jako, že písek v bunkeru je taky všude jiný. A taky že fairwaye jsou krásně rovné (říkám rovné, nikoliv přímé), a přitom měkké jak mech v lese, kterým hůl projde, aniž byste to v ruce pocítili. Často je mi až líto, jak jsem mohl tak dokonalý zelený koberec tak zprznit svoji nedokonalou ranou!
 
Včera jsme byli hrát na Grabštejně. Moc jsem se tam těšil, ale nakonec jsem si to ani moc neužil. Celý den mi totiž kazil fakt, že jsem neuměl hrát z tvrdých fairwayí, což významně ovlivňovalo můj výkon. Když totiž jinde zahrajete "tlustou ránu", tak se nic nestane. Měkkou fairwayí hůl projde. Na tvrdé se ovšem odrazí, všelijak sklouzne nebo se zaboří ... ale neprojde! A míč nikam neletí nebo letí jak blázen, ale úplně jinam. Na tom jsem tedy vyhořel.
 
Na pomalost greenů jsem si zvykl poměrně rychle, to bylo v pořádku. Už vím, že platí "čím pomalejší, tím lehčí". A s tím, že místní greeny míčky "nechytají", ale odráží jak pingpongová pálka, už taky počítám. Směr hry také nebyl problém (i když jamky jsou dlouhé a greeny většinou nejsou od odpaliště na dohled). Ale hra na tvrdém povrchu byla bídná.
 
Asi jsem z těch jiných hřišť opravdu zdegenerovaný. Už teď mě děsí představa, že zase vyrazíme někam jinam. Asi budeme opravdu muset více času trávit na domácím hřišti, abychom si i na takové podmínky dokázali zvyknout.
 


Dnes je čtvrtek
23.11.2017:Hřiště otevřeno!
Course open!


Za tmy je kamera vypnuta!

Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
Cena fair play
Po delší době jsem v poznámkách narazil na zajímavý příběh, který mi před časem vyprávěl Luděk Vele. Přiznám se, že jsem si s tím moc hlavu nelámal, ale protože se mě na osud svého příběhu Luděk několikrát ptal a protože je to skutečně hezký příběh, je minimálně mou povinností se s vámi o tento p ...
Akce v Golfcentru Liberec
Zajímavou akci pro nás připravilo pro letošní podzim Golfcentrum Liberec. V říjnu a v listopadu 2016 totiž nastavilo celodenní vstupné na putting, driving range i na simulátory na 100 Kč. To znamená, že když si včas zarezervujete některou z těchto aktivit, zaplatíte pouze toto celodenní vstupné a ...
Ryder cup 2016 - část první
24. září 2016 proběhla na hřišti v Prosečném první část letošního Ryder cupu. Ve značně oslabené sestavě jsme do bojů nevstoupili nejšťastněji, ale z historie již víme, že přivézt si ze soupeřova hřiště 2,5 bodu není vůbec špatný začátek. Ve dvou utkáních jsme zvítězili - Bobešce se podařilo po u ...
Grabštejn cup 2016
Nový systém Grabštejn cupu odstartoval a my vám přinášíme průběžné výsledky po první turnaji. Průběžné výsledky budou aktualizovány po každém turnaji a zveřejňovány v záložce "Grabštejn cup", kterou najdete v levém menu. 1 LACKI Leonard 200 ...
Forby! Grabulujeme!
Po absolvování náročných zkoušek ve slavném St. Andrews a téměř dvou týdnech čekání na verdikt R&A dnes konečně přišla dobrá zpráva. David Forbelský, dlouholetý člen Golf clubu Grabštejn se stal mezinárodním golfovým rozhodčím a dosáhl nejvyššího možného vzdělání v tomto oboru. Není jistě od ...
Členské poplatky 2016
Nastal čas placení poplatků a proto asi není od věci si zopakovat platební fakta. Dobrou zprávou je, že poplatky se v letošním roce nemění a přesto, že hřiště vzkvétá, platit budeme stejně, jako v roce minulém. základní fee, které neobsahuje hrací poplatky a hráči nabízí registraci v ČGF, ...
Volba člena výboru
Letošní Valná hromada bude mimo jiné i volit jednoho člena výboru našeho golfového klubu. Abychom na to byli připraveni, chtěli bychom vás požádat, abyste případného kandidáta, kterého považujete za vhodného, napsali do diskuze pod tímto článkem.
Golfcentrum online golf tour
Golfcentrum Liberec, pořadatel online golf tour nabízí i našim členům možnost účasti v této sérii deseti turnajů. Jedná se o turnaje na simulátorech v Golfcentru Liberec a podrobné informace získáte zde.
GrabRyder Cup 2015
Sezóna pomalu přechází do své poslední fáze, turnajové kalendáře se uvolňují, dny se krátí a tráva roste pomaleji. To je ta správná chvíle oživit mladou tradici grabštejnského GrabRyder Cupu. Tedy klání červeného a modrého týmu na grabštejnské akademii. První turnaj letošní podzimní série js ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2017