Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Jednička železo
22.4.2010 12:14:51 / diskuse / zobrazeno: 2261x

Myslím, že každý z nás, kdo již nějaký ten pátek chodí hrát golf slyšel v klubovně oblíbenou historku, co by měl hráč udělat, když je na hřišti a nečekaně se přižene bouřka. I já jsem tuto historku zaslechl. Pobavila mě, dokonce jsem si ji i zapamatoval, ale vůbec jsem netušil, že se nejedná o jakousi tradující se zkomoleninu čehosi. Úplně náhodou jsem totiž zjistil, že se jedná o větu, kterou pronesl slavný hráč a to dokonce po praktické zkušenosti.

Každý poctivý golfista sleduje televizní přenosy, čte golfové magazíny a weby, kontroluje žebříčky a zná hvězdy světového golfu i slavné hráče z dob minulých. Bohužel k té druhé kategorii, kterou jsou hráči z dob dávno minulých máme trochu omezenější přístup, protože v dobách jejich největší slávy jsme vůbec netušili, že nějaký golf existuje a tak známe opravdu jenom ty nej nej nejslavnější. Podrobnějším zkoumáním ovšem dojdete k tomu, že existují i další, kteří byli také mimořádně úspěšní, pouze se nedokázali natolik prodat, abychom je znali i dnes.

Mezi hráče této kategorie patří jistě i Lee Travino, který byl velkou hvězdou v sedmdesátých letech minulého století. Ve své kariéře dokázal zvítězit na 89 turnajích a z toho bylo dokonce 6 turnajů typu major.

A tak se oklikou dostáváme opět na začátek, kde jsem zmínil historku o bouřce. Lee Travino byl totiž v roce 1975 při Western Open zasažen bleskem a utrpěl poranění páteře. Následně prodělal operaci, při níž mu byla vyoperována poškozená ploténka, ale problémy se zády neustoupily a i nadále mu způsobovaly velké problémy při hře. Přesto se v roce 1980 umístil na druhém místě světového žebříčku (za Tomem Watsonem) a vyhrál svůj šestý major.

Po celou svou kariéru byl Trevino oblíben mezi novináři, protože to byl neuvěřitelně zábavný chlapík. "Když jsem na túře v roce 1967 vyprávěl vtipy, nikdo se nesmál. Když jsem o rok později, po vítězství na US Open, vyprávěl ty samé vtipy, mohli se všichni utlouct smíchy." Poté, co byl v roce 75 zasažen bleskem se ho novináři ptali, co by dělal, kdyby byl opět na hřišti a blížila se bouřka. Odpověděl, že by vzal jedničku železo a namířil ho k obloze, "protože jedničku železo ani Bůh netrefí". Mezi jeho známé výroky patří také: "Byl jsem zasažen bleskem, čtyři roky jsem sloužil u námořnictva, procestoval jsem celý svět, byl jsem všude, kde si jen dovedete představit. Není nic, čeho bych se bál. S výjimkou mé ženy."Dnes je úterý
21.9.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Další Mistrovský víkend
Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kategorie o hráče od 25 let má obzvlášť velkou hodnotu. Do turnaje nastoupil také Alex Janata, kterému se bohužel nedařilo a neprošel cuttem.
 
Na Kaskádě v Brně souběžně probíhalo Mezinárodní Mistrovství České republiky juniorů, tedy hráčů do 21 let. Ani na tomto turnaje jsme nebyli bez zastoupení. Bobeška Burdová trpělivě pracovala od začátku turnaje a i když nebylo vše ideální a i když stále tahala za kratší konec, fantastickou druhou devítkou finálového kola a klíčovým posledním puttem turnaje urvala 2. místo.
 
Oběma reprezentantům gratulujeme a děkujeme.
 
Photo: Ivan Paggio

Grabštejnští muži se vracejí do II. ligy

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

1. ligový víkend 2021

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021