Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Pět rad, jak zavěsit více puttů
22.4.2010 12:15:39 / zobrazeno: 1913x

1. Čtěte lépe
Zaměřte se na poslední část svého puttu

Čtení greenů je kumšt, to je bez diskuzí. Je to více, než jen posouzení sklonu -rychlost ovlivňuje linii puttu víc, než cokoliv jiného. Ale pokud nevíte, jak správně číst dráhu puttu, vraťte se k naprostému základu: kudy by tekla voda, kdyby jste ji vypustili ze svého putteru? Designéři nestaví ďolíky na středu greenu, jejich požadavkem je, aby odtekla nejrychleji, jak je to jen možné a určitě ne do přilehlého bunkeru. Jezírka a rybníčky jsou dalším dobrým vodítkem. Všechny tyto přirozené prostory pro odtok vody jsou dobré indikátory, kam asi bude green nakloněn.

Když si představíte, kde se bude Váš putt lámat, podívejte se na jeho linii ještě ze spodní strany. Mnoho lidí to dělá, ale většinou pouze z prostředka dráhy. Na první třetinu dráhy nemají breaky prakticky žádný vliv, protože se míček pohybuje příliš rychle než aby na ně reagoval. Nejdůležitější je poslední třetina dráhy, kdy míček zpomaluje a reaguje na ty nejnepatrnější vlivy. To je tedy prostor, na který je potřeba zaměřit druhou část svého čtení.


2. Vypracujte si rutinu
Přistupujte k puttům jako k drivům

Problém většinou není v mechanické části puttu nýbrž v rutině. Hráčova koncentrace je totiž většinou zaměřená na údery plným švihem, kde bývá většinou vše správně organizováno a prováděno, ale podobná rutina naprosto chybí při puttování. Pokud nemáte vypracovanou rutinu, která začíná v okamžiku dřepnutí si za míček a končí v momentě ukončení úderu, jste ztraceni. Bez řádu bude Vaše mysl soutěžit a vy nebudete mít na samotný putt potřebný klid.


3. Zaměřte si linii
... a už z ní nespouštějte oči

Tato teorie se trochu vymyká obvyklým normám. Nikdy, nikdy neprovádějte cvičný švih abyste cítili rychlost a pohyb. Pokud se postavíte k puttu, zaměřte se pouze na rychlost a linii. Jakmile založíte, už nespouštějte své oči z linie puttu. Pokud začnete po čtení greenu u míče provádět cvičné švihy, ztratíte svou linii puttu a šance na úspěch. Navíc děláte hru delší, než je nutné.

Rada: přečtěte green, založte a odehrajte. Nepotřebujete cvičné švihy. Při kulečníku také neprovádíte cvičné šťouchy nanečisto. Pokud to přesto bez cvičných nedokážete, postavte se při nich za míček, neprovádějte je po zaujmutí postoje, protože tak můžete své oči ponechat na linii puttu. Nejjednodušší způsob, jak vidět svou linii puttu je "namalovat si ji". Z dřepu za míčem si namalujte imaginární, deset centimetrů široký pruh cestou, kterou si myslíte, že putt poběží. Ne pouze základní body, ale celou dráhu od začátku až do konce. Potom si určete bod asi tak tři centimetry před míčem a na tomto bodu udržujte svůj pohled při samotném provádění úderu. Pokud míč tímto bodem po odehrání projede, můžete svůj putt považovat za úspěšný.


4. Tahejte, netlučte
Puttujte jako byste drželi štětec

Dobré putty jsou ty, kdy hůl prochází celou svou dráhou a nikdy takové nebudou, pokud budete do míčku plácat, klepat nebo podobně. Váš putt by měl být spíše jako tah štětcem ne prudké klepnutí. Jakmile začnete přemýšlet o klepnutí, Váš úder se zastaví v okamžiku kontaktu s míčem. Špatná zpráva - puttovací údery potřebují dotažení.

Úder musí být měkký a táhlý, hůl musí projít míčem a pokračovat v původním směru až do konce pohybu. Z tohoto důvodu je dobré mít putter s měkkou vložkou, které toto poněkud usnadňují.


5. Nesnažte se ho dát
To není zbabělost, je to vítězný pokřik

Čím více se snažíte putt zahrát, tím menší je šance, že ho opravdu zavěsíte. Golf je naprosto podvědomý sport - svůj nejlepší výsledek zahrajete, když jedete na "autopilota". Pokud jste procvičili svou techniku, provedli svou rutinu a máte dobrý pocit ze svého čtení, nemusíte se o putt snažit. Prostě zahrajte a sledujte, co se stane. Nesmíte ani na okamžik zapochybovat nad svým čtením, nad provedenou rutinou.

Zkuste si jednoduchý test. Napište na kousek papíru svůj podpis a potom hned podněj zkuste napsat ten samý podpis co nejpomaleji to půjde. Je to nemožné. Váš první pokus byl perfektní, protože jste ho provedli tak, jak to děláte obvykle, protože jste nepřemýšleli o tom, co děláte.

Cestou k úspěšnému golfu totiž není snaha o perfektní švih, o nejdelší ránu nebo o zavěšení puttu. Správnou cestou je nepokoušet se, pouze zůstat v pohodě.Dnes je úterý
15.6.2021:Hřiště otevřeno!
Course open!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategorii žen nastoupila do hry Bobeška Burdová, která ve čtvrteční kvalifikaci rozhodující o nasazení do finálového pavouka s výkonem 71 ran o 6 ran porazila všechny soupeřky a do finálových bojů šla z prvního místa.

Další čtyři kola, ve kterých postupně odpadaly papírové favoritky ze startovního pole odehrála bez nejmenšího zaváhání a vlastně pouze jednou se dostala do situace, že by prohrávala. Ti z vás, kteří jste tam byli, mi jistě dáte za pravdu, že hrála opravdu ve vrcholné formě.

První zaváhání přišlo až v samotném finále, přičemž rozhodně nelze říci, že by hrála hůře. Jenom se od ní trošku odvrátilo štěstíčko.

2. místo na Mistrovství republiky je ohromný úspěch jak pro Bobešku, tak i pro grabštejnský golf a i my se připojujeme ke gratulaci.


Mimosa Hills Intercollegiate

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci druhé kola ale nakonec lepší umístění nedovolila.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do finále konference, které proběhne ve dnech 14. - 17. dubna 2021 na hřišti The Patriot Golf Course v Jižní Karolíně.

foto: Tomáš Petrášek


DTSV 2020
Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Víkend Mezinárodních mistrovství České republiky
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
LET Access Series 2019 - Amundi Czech Ladies Challenge Konopiště
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Grabštejn v nároďáku
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
Krajský přebor mužů
Na hřišti Queens Park Golf Clubu Myštěves se ve dnech 16. a 17. června 2018 odehrála první část krajského přeboru Východ A, tedy soutěže, kterou letos hraje náš mužský tým. Do bojů nastoupilo celkem 15 týmů a grabštejnští mezi nimi vybojovali průběžné šesté místo, což vzhledem k sestavě, která by ...
1. liga žen Česká Lípa
Ve dnech 9. a 10. června 2018 se náš ženský prvoligový tým žen zúčastnil první části letošní 1. ligy družstev. Druhá nejvyšší soutěž družstev v České republice zahrnuje 12. týmů z východního regionu naší země.   Hřiště v České Lípě, které čekalo již více než měsíc na déšť, se konečně dočk ...
Nová reciprocita
Dobrá zpráva pro všechny grabštejnské golfisty - po několika jednáních v uplynulých týdnech se nám podařilo domluvit 30% slevu na hrací fee s Golfovým hřištěm Mstětice.
Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2021