Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup 2016
Grabštejn Cup 2017
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Členská základna
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E
Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027
Něco do zahraničí
22.4.2010 12:15:54 / diskuse / zobrazeno: 1233x

Pro ty z vás, kteří se chystají na golf do zahraničí jsem přichystal pár užitečných termínů z anglického golfového slovníku. I za hranicemi našeho hřiště totiž mohou nastat situace nebo můžete zahrát údery, které je vhodné nazývat jejich správnými jmény. Doma to není problém. Tady ta správná slova ovládáme a používáme s naprostou přirozeností. Ale co budete dělat v Bolívii, Tanzánii nebo na Islandu když zahrajete kondora, osmičku nebo snad tři birdie v řadě?

Aerosol
Hráč, který jen málokdy odpaluje své údery požadovaným směrem. Je to ten, kdo "rozprašuje" své míče.

Chunk
Švih, při němž hlava hole zasáhne zem dříve než míček a jehož výsledkem je veliká hrouda země. Jinak také názýváno "tlustá" rána.

Come-backer
Putt, který následuje po puttu, který těsně minul jamku.

Condor
Čtyři pod par jamky, tedy hole in one na pětiparu. Nejnižší skóre, jaké kdy bylo zaznamenáno. Stává se to na ostrém doglegu s tvrdou fairwayí bez stromů stojících v cestě. Někdy se tento úder nazývá také "triple eagle".

Cross-handed
držení používané při patování (výjmečně i při plném švihu), při kterém jsou hráčovi ruce umístěny opačně (u práváka je tedy levá ruka dole a pravá nahoře). Tento způsob držení používá ze známých hráčů například pan Šefčík senior.

Dogballs
osm úderů zahraných na libovolné jamce. Původ tohoto názvu vychází z optického jevu, který uvidíte, když se podíváte psovi ze zadu kousek pod ocásek.

Duck-hook
velice ostrý hook, který se téměř nezvedne ze země.

Goldie Bounce
úder, který hojně používá Ondra Klas. Je to rána, která letí přímo do lesa nebo do hustého roughu, odkud se odrazí zpět na fairway.

Hacker
nezkušený golfista.

Mashie Niblick
název středních želez používaný na začátku minulého století.

Ostrich
znamená 5 pod par jamky. Přichází tedy v úvahu pouze v případě, že zahrajete na paru 6 hole in one. Toto skóre nebylo nikdy v dějinách golfu zaznamenáno a všeobecně se považuje za nemožné. Parů 6 je po světě poměrně málo a bývají velice dlouhé a náročné.

Pop-up
bídná rána z týčka při které hůl proklouzne pod míčkem a ten následně vyletí přímo nahoru.

Rutter
hůl s malou hlavou používaná pro údery z cesty. Podle pravidel se ovšem častěji než tato hůl používá free drop.

Sandbagger/Bandit
hráč, který si udržuje vyšší oficiální handicap než odpovídá jeho schopnostem a tohoto následně zneužívá pro vyhrávání při hře o peníze.

Shank
mizerná rána zahraná krčkem hole. Většinou bývá nízká a krátká a stáčí se z leva do prava.

"The Shanks"
stav, kdy hráč opakovaně hraje údery zvané "shank". Pro nezkušené a středně pokročilé hráče může být tento stav frustrující. Ostatní již vědí, že se to stejně nedá změnit.

Shooting your age
kolo osmnácti jamek, kdy se hráčovo skóre rovná nebo je nižší než jeho věk. Například když osmdesátiletý hráč zahraje 80. To se tedy načekáme.

Snowman
"sněhulák".

Sprachle
skotský výraz pro mizernou hru.

Spray
rozprašovat míče na všechny strany.

Tap-in
míč, který po puttu zůstal stát velice blízko jamky. Rekreační hráči tyto putty často již nedohrávají aby ušetřili čas.

Thin shot
mizerná rána kdy hlava hole přijde k míči příliš vysoko. U nás se používá výraz "topinka".

Tips
mistrovská odpaliště

Turkey
tři birdie zahraná na po sobě jdoucích jamkách.

Whiff
úder, při kterém hráč netrefí míček a pouze prošvihne. Musí se počítat jako úder.

Worm Burner
rána, která letí sice daleko,  ale těsně nad zemí. U nás se používá termín "zahřívač žížal"

Zinger
míč, který letí (ne záměrně) příliš vysoko - česky "gagarin".Dnes je pátek
24.11.2017:Hřiště otevřeno!
Course open!


Za tmy je kamera vypnuta!

Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska
Ve dnech 29. září - 1. října 2017 proběhlo v chorvatském Záhřebu Mezinárodní juniorské Mistrovství Chorvatska. Na tomto turnaji náš klub reprezentovala Bobeška Burdová, která si ve velice těžkých podmínkách skvělým výkonem v posledním kole zajistila titul v kategorii do 21 let a od celkového ...
Cena fair play
Po delší době jsem v poznámkách narazil na zajímavý příběh, který mi před časem vyprávěl Luděk Vele. Přiznám se, že jsem si s tím moc hlavu nelámal, ale protože se mě na osud svého příběhu Luděk několikrát ptal a protože je to skutečně hezký příběh, je minimálně mou povinností se s vámi o tento p ...
Akce v Golfcentru Liberec
Zajímavou akci pro nás připravilo pro letošní podzim Golfcentrum Liberec. V říjnu a v listopadu 2016 totiž nastavilo celodenní vstupné na putting, driving range i na simulátory na 100 Kč. To znamená, že když si včas zarezervujete některou z těchto aktivit, zaplatíte pouze toto celodenní vstupné a ...
Ryder cup 2016 - část první
24. září 2016 proběhla na hřišti v Prosečném první část letošního Ryder cupu. Ve značně oslabené sestavě jsme do bojů nevstoupili nejšťastněji, ale z historie již víme, že přivézt si ze soupeřova hřiště 2,5 bodu není vůbec špatný začátek. Ve dvou utkáních jsme zvítězili - Bobešce se podařilo po u ...
Grabštejn cup 2016
Nový systém Grabštejn cupu odstartoval a my vám přinášíme průběžné výsledky po první turnaji. Průběžné výsledky budou aktualizovány po každém turnaji a zveřejňovány v záložce "Grabštejn cup", kterou najdete v levém menu. 1 LACKI Leonard 200 ...
Forby! Grabulujeme!
Po absolvování náročných zkoušek ve slavném St. Andrews a téměř dvou týdnech čekání na verdikt R&A dnes konečně přišla dobrá zpráva. David Forbelský, dlouholetý člen Golf clubu Grabštejn se stal mezinárodním golfovým rozhodčím a dosáhl nejvyššího možného vzdělání v tomto oboru. Není jistě od ...
Členské poplatky 2016
Nastal čas placení poplatků a proto asi není od věci si zopakovat platební fakta. Dobrou zprávou je, že poplatky se v letošním roce nemění a přesto, že hřiště vzkvétá, platit budeme stejně, jako v roce minulém. základní fee, které neobsahuje hrací poplatky a hráči nabízí registraci v ČGF, ...
Volba člena výboru
Letošní Valná hromada bude mimo jiné i volit jednoho člena výboru našeho golfového klubu. Abychom na to byli připraveni, chtěli bychom vás požádat, abyste případného kandidáta, kterého považujete za vhodného, napsali do diskuze pod tímto článkem.
Golfcentrum online golf tour
Golfcentrum Liberec, pořadatel online golf tour nabízí i našim členům možnost účasti v této sérii deseti turnajů. Jedná se o turnaje na simulátorech v Golfcentru Liberec a podrobné informace získáte zde.
GrabRyder Cup 2015
Sezóna pomalu přechází do své poslední fáze, turnajové kalendáře se uvolňují, dny se krátí a tráva roste pomaleji. To je ta správná chvíle oživit mladou tradici grabštejnského GrabRyder Cupu. Tedy klání červeného a modrého týmu na grabštejnské akademii. První turnaj letošní podzimní série js ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2017