Golf Club Grabštejn   


Titulní strana
Co je zde nového
Služby & Ceník
Hřiště 18 jamek
Hřiště 2017 - mapa
Hřiště 2017 - birdies
Akademie 9 jamek
Akademie - mapa
Akademie - birdies
Historie hřiště
Hřiště 2008 - birdies
Hřiště 2008 - pohledy
Golfový klub
Golfový klub Grabštejn
Mistři klubu, rekordy
Grabštejn Cup
Turnaje GCG
Trenéři a cvičitelé
Mládež
Klubové statistiky
Fotogalerie
Články
Golfová abeceda
Otázky a odpovědi
Kontakty


Jan Šefčík
Golf Club Grabštejn
IČ 26582864
čú. 0985773349/0800

email:
gcg@gcg.cz
webmaster@gcg.cz

telefon:
+420 607932216

GPS recepce:
50°50´31.677"N,
14°52´49,957"E

Servis golfových holí

- prodlužování holí
- zkracování holí
- tlustší nebo tenčí gripy
- výměna gripů
- výměna shaftů
- JUMBO gripy na putter

telefon: 602 488 027

Něco do zahraničí
22.4.2010 12:15:54 / diskuse / zobrazeno: 1233x

Pro ty z vás, kteří se chystají na golf do zahraničí jsem přichystal pár užitečných termínů z anglického golfového slovníku. I za hranicemi našeho hřiště totiž mohou nastat situace nebo můžete zahrát údery, které je vhodné nazývat jejich správnými jmény. Doma to není problém. Tady ta správná slova ovládáme a používáme s naprostou přirozeností. Ale co budete dělat v Bolívii, Tanzánii nebo na Islandu když zahrajete kondora, osmičku nebo snad tři birdie v řadě?

Aerosol
Hráč, který jen málokdy odpaluje své údery požadovaným směrem. Je to ten, kdo "rozprašuje" své míče.

Chunk
Švih, při němž hlava hole zasáhne zem dříve než míček a jehož výsledkem je veliká hrouda země. Jinak také názýváno "tlustá" rána.

Come-backer
Putt, který následuje po puttu, který těsně minul jamku.

Condor
Čtyři pod par jamky, tedy hole in one na pětiparu. Nejnižší skóre, jaké kdy bylo zaznamenáno. Stává se to na ostrém doglegu s tvrdou fairwayí bez stromů stojících v cestě. Někdy se tento úder nazývá také "triple eagle".

Cross-handed
držení používané při patování (výjmečně i při plném švihu), při kterém jsou hráčovi ruce umístěny opačně (u práváka je tedy levá ruka dole a pravá nahoře). Tento způsob držení používá ze známých hráčů například pan Šefčík senior.

Dogballs
osm úderů zahraných na libovolné jamce. Původ tohoto názvu vychází z optického jevu, který uvidíte, když se podíváte psovi ze zadu kousek pod ocásek.

Duck-hook
velice ostrý hook, který se téměř nezvedne ze země.

Goldie Bounce
úder, který hojně používá Ondra Klas. Je to rána, která letí přímo do lesa nebo do hustého roughu, odkud se odrazí zpět na fairway.

Hacker
nezkušený golfista.

Mashie Niblick
název středních želez používaný na začátku minulého století.

Ostrich
znamená 5 pod par jamky. Přichází tedy v úvahu pouze v případě, že zahrajete na paru 6 hole in one. Toto skóre nebylo nikdy v dějinách golfu zaznamenáno a všeobecně se považuje za nemožné. Parů 6 je po světě poměrně málo a bývají velice dlouhé a náročné.

Pop-up
bídná rána z týčka při které hůl proklouzne pod míčkem a ten následně vyletí přímo nahoru.

Rutter
hůl s malou hlavou používaná pro údery z cesty. Podle pravidel se ovšem častěji než tato hůl používá free drop.

Sandbagger/Bandit
hráč, který si udržuje vyšší oficiální handicap než odpovídá jeho schopnostem a tohoto následně zneužívá pro vyhrávání při hře o peníze.

Shank
mizerná rána zahraná krčkem hole. Většinou bývá nízká a krátká a stáčí se z leva do prava.

"The Shanks"
stav, kdy hráč opakovaně hraje údery zvané "shank". Pro nezkušené a středně pokročilé hráče může být tento stav frustrující. Ostatní již vědí, že se to stejně nedá změnit.

Shooting your age
kolo osmnácti jamek, kdy se hráčovo skóre rovná nebo je nižší než jeho věk. Například když osmdesátiletý hráč zahraje 80. To se tedy načekáme.

Snowman
"sněhulák".

Sprachle
skotský výraz pro mizernou hru.

Spray
rozprašovat míče na všechny strany.

Tap-in
míč, který po puttu zůstal stát velice blízko jamky. Rekreační hráči tyto putty často již nedohrávají aby ušetřili čas.

Thin shot
mizerná rána kdy hlava hole přijde k míči příliš vysoko. U nás se používá výraz "topinka".

Tips
mistrovská odpaliště

Turkey
tři birdie zahraná na po sobě jdoucích jamkách.

Whiff
úder, při kterém hráč netrefí míček a pouze prošvihne. Musí se počítat jako úder.

Worm Burner
rána, která letí sice daleko,  ale těsně nad zemí. U nás se používá termín "zahřívač žížal"

Zinger
míč, který letí (ne záměrně) příliš vysoko - česky "gagarin".Dnes je čtvrtek
8.12.2022:Hřiště uzavřeno!
Course closed!
Kliknutím na obrázek se vám stáhne a zobrazí velmi užitečný přehled CO a JAK okolo nových hendikepů od roku 2020.

Podstatné je, že spočítat si "... o kolik jsem se zlepšil" hned po odevzdání skórky už reálně nejde a musí se počkat minimálně do druhého dne, než se to vše přepočte na federačním serveru (u turnajů totiž taky záleží i na tom, jak hráli ti okolo).


Letošní golfová liga družstev začala 14. května 2022 dvěmi koly hranými na rány. Tým mužů a žen B hrál na Machníně ve II. lize, ženy A hrály I. ligu na Slavkově. Po prvních dvou kolech jsou muži na 7. a ženy B na 6. místě, A tým žen se umístil na 8. místě. To zname ...

Máme za sebou další mistrovský víkend. Na Mezinárodním Mistrovství České republiky mid-amatérů v Praze na Černém Mostě náš klub reprezentoval Honza Jan Martiník, který se po váhavém začátku v každém dalším kole zlepšoval a vypracoval se nakonec na parádní 13. místo, což po letošním rozšíření kate ...

Dlouhé tři roky se grabštejnský tým mužů potácel na samém dně ligových soutěží a vůbec to nevypadalo, že by se to mělo v nejbližší době změnit. Letos však zabojoval, v první části v Bohdanči si vybudoval pohodlný náskok před svým nejbližším pronásledovatelem a ve druhé části na Ypsilonce již pouze potvrdil, že je ve své soutěži pro letošek jasným šampiónem. Ve složení Alex Janata, Ondra Šmol, Kuba Keller, Kuba Martinů, Honza Martiník, Honza Slechan a Honza Šefčík III si Grabštejn došel pro II. ligu. Gratulujeme a děkujeme!
Konečné výsledky najdete zde.

 

 

Ve dnech 12. a 13. června 2021 probíhal první ligový víkend této sezóny a úspěšně do svých soutěží vstoupily všechny tři ligové týmy našeho klubu.

2. liga žen - Mladé Buky - průběžné 9. místo obsadilo ženské "béčko" ve složen ...

Ve dnech 27.-30. května 2021 proběhlo na Dýšině Mezinárodní Mistrovství ČR ve hře na jamky, tedy jeden ze dvou vrcholných šampionátů pořádaných v České republice. 

I náš klub měl v tomto turnaji své zastoupení. V kategor ...

Na turnaji Mimosa Hills Intercollegiate obsadila naše reprezentantka Bobeška Burdová 5. místo.

Páté místo držela již po druhém kole a ve třetím to dlouho vypadalo velice dobře. Smolná série jamek na konci dr ...

Grabštejnský mládežnický golf se po 5 letech opět vrátil na výsluní a to ve stejné kategorii jako v roce 2015. Tenkrát ovládla tradičně nejkvalitnější kategorii, tedy kategorii kadetek Bobeška Burdová a letos, v roce 2020, to stejné dokázala Kačka Husáková.  - v kategorii starších žákyň ...
Ve dnech 18. - 20. července 2019 proběhla první dvě Mezinárodní Mistrovství České republiky. Na Kácově se hráli MID amatéři a Grabštejn zastupoval Honza Martiník. Po slušných prvních dvou kolech se to v sobotu moc nepovedlo. To je sice pravda, ale na druhou stranu v osmdesátihlavém startovním ...
Historicky poprvé vám můžeme napsat vynikající zprávu - Bobeška Burdová získala kartu na turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access Series 2019, který se bude hrát ve dnech 1. - 3. srpna 2019 na Konopišti.  Detailní informace k turnaji najdete kliknutím zde. foto: Ivan Pagg ...
Důležitou událost pro grabštejnský golf jsme zaznamenali v minulém týdnu a musíme se o ni s vámi podělit. Ačkoliv Honza Martiník není naším domovským členem, je tak nějak vlastně náš a o to větší byla naše radost, když se na minulý týden na federačním serveru objevila sestava seniorské reprez ...
 1   2   3   4   5 
 6   7   8   9   10 
 11   12   13   14   15 
 16 

Co je zde nového |  Panoramata jamek |  Hřiště na mapě
Služby & Ceník |  Turnaje GCG |  Trenéři a cvičitelé |  Členská základna
Mládež |  Klubové statistiky |  Fotogalerie |  Články
Golfová abeceda |  Otázky a odpovědi

© NETSYSTEM Int. a.s. 
2008 - 2022